Podróż do Rosji

Cze 24, 2008 przez

Najlepszą porą, aby odwiedzić Rosję, jest lato, od maja do września. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu, gdyż wyprawa do Rosji to trudna i kosztowna sprawa. Warto też wybrać rejon – skupić się jednym mieście (np. Moskwa, Sankt Petersburg, Nowogród, Kaliningrad). Wyzwaniem jest wycieczka na Sybierię, Złoty Pierścień Rosji, czy jezioro Bajkał.
Możliwa wycieczka po stolicy Rosji może obejmować: wzgórza Worobiowe, MGU, górę Pokłonna, następnie obowiązkowo Kreml (Car-Dzwon, dzwonnica Iwana Wielkiego, Sobór Uspieński) oraz Plac Czerwony z cerkwią Wasyla Błogosławionego. Turystów zainteresuje również Mauzoleum W. Lenina czy Plac Maneżowy.
U naszych sąsiadów obywatele Polski muszą obowiązkowo posiadać ważny paszport z wizą. Na zachodzie jest wiele stron oferujących pomoc w otrzymaniu wiz, np. www.wizydorosji.pl, Visa Express.com czy strona angielskojęzyczna: Visa-to-Russia. Taka wiza to wydatek rzędu 300 zł ale niektóre agencje turystyczne oferują ten dokument taniej. Zwiedzając, należy mieć też przy sobie dowód zameldowania.
Jeśli chodzi o dojazd to jedna z najkorzystniejszych możliwości transportu to pociąg, na przykład wagon sypialny, bilet to około 280 zł, z Warszawy na stację Moskwa Bełorusskajado Moskwy}, pociągi jeżdżą codziennie. Ceny lotów są różne, chociaż ofert tanich linii nie jest tak dużo, jak do krajów zachodnich. Do Rosji można się też wybrać na okręg Kaliningradzki, jest najtaniej. Wizyta w Rosji to niezapomniane wrażenia, które pamięta się do końca życia.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!