Płytki łazienkowe a projektowanie łazienki

Kwi 1, 2011 przez

Coraz częściej zmieniając mieszkanie lub wprowadzając się do nowego domu mamy do dyspozycji przestronną łazienkę, czy wręcz … salon kąpielowy.  Najważniejszym elementem decydującym o charakterze wnętrza ( bo łazienka to miejsce relaksu, miejsce w którym czas spędzają nasi goście – słowem: już dawno przestała być pomieszczeniem gospodarczym)  są płytki łazienkowe. Wybierając płytki ceramiczne (lub inne rozwiązanie,  w łazienkach dobrze sprawdzają się też np. mozaiki łazienkowe, gres polerowany czy kamień) musimy pamiętać, że powinny pasować do innych elementów ceramicznych ( wanien czy umywalki) a także do armatury i grzejników ( o akcesoriach łazienkowych zapomnijmy – te przecież dokupujemy do końca). Dlatego warto zdać się na projektanta wnętrz, który nie dość że dobierze odpowiednie elementy to jeszcze oszczędzi nam jeżdżenie po sklepach i “na żywo” pokaże nam płytki łazienkowe ( z reguły projektanci mają wzory przy sobie).

Dlaczego tak ważne jest obejrzenie płytek czy fliz “na żywo”?  Bo niestety fotografia przekłamuje kolor i strukturę – matowe kafelki  mogą w rzeczywistości okazać się błyszczące.

Myśląc o łazience zacznijmy właśnie od tego, co na ścianach i podłodze – pamiętajmy że właśnie od fliz zależy charakter pomieszczenia.  Ceramika łazienkowa i baterie to dodatki nadające naszemu “salonowi kąpielowemu” ostateczny połysk.

Poza tym liczy się też aspekt praktyczny – o ile wymiana umywalki zajmie nam chwilę i pozwoli nieco “podkręcić” wygląd pomieszczenia, to już w sytuacji gdy chcemy zmienić flizy musimy liczyć się z dużym remontem. Najlepiej więc od razu wybrać ładne.
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)