Płytki drukowane dla produkcji mało seryjnych

Kwi 6, 2009 przez

Pojedyńcza płytka przedrukowana zaciemniona jest skorupą miedzi. Na tej powłoce najróżniejszymi możliwymi metodami wymodelujemy nasz projekt ścieżek. W przypadku, kiedy przytoczone kroki mamy już za sobą, przechodzimy do kolejnego, a to znaczy przeróbki chemicznej lokalnego programu, nazywanego wytrawianiem. Wytrawianie może odbyć się za pośrenictwem tak zwanego foto albo chemotrawienie. Generalnie rzecz biorąc, farby okrywające naszą powłokę miedzi można nanosić przy użyciu technologii sitodruku albo offsetu.

Produkcja płytek drukowanych w firmach wygląda bardzo podobnie, z tą różnicą, że zakładowe płytki produkowane są z zasady maszynowo, ale według takiego samego modelu. Dodatkowo zakładowe płytki posiadają maszynowo umieszczane i lutowane składniki, a na koniec procesu wytwarzania specjalne urządzenie sprawdza płytkę z uwzględnieniem tak zwanych zimnych lutów, tzn. wadliwie utworzonych lutów nie przewodzących prądu.

Produkcja płytek drukowanych zaczyna się oczywiście od fazy programowania. Dawno temu plany tworzono ręcznie, obecnie korzysta się z programów komputerowych takie jak CAD, które potrafią symulować oraz projektować nawet bardzo złożone projekty. Nakładanie srebrnych farb przewodzących przy pomocy sitodruku to jedna z oferowanych opcji przy przygotowywaniu gotowej płytki drukowanej. Lecz dużo częściej stosowanym sposobem jest technika trawienia.

W skład płytki drukowanej, stworzonej z materiału izolacyjnego, wchodzą takie komponenty jak ścieżki, pady oraz zainstalowane elementy. komponenty elektroniczne umieszczone na płytce mogą być bardzo zróżnicowanego rodzaju, dlatego nie będziemy ich obecnie opisywać, z uwagi na szeroki zakres tematu. Natomiast ścieżki i pady to nic innego jak łączenia elektryczne między elementami i punkty lutownicze przy składnikach.

Obwód drukowany, a inaczej płytka drukowana to element dokujący pod rozlokowanie komponentów elektronicznych takich jak kondensatory, diody, tyrystory i temu pochodne. Produkcja płytek drukowanych to stworzenie właśnie tego rodzaju platformy oraz utworzenie pomiędzy pasującymi składnikami struktury łączeń.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)