Planujemy wycieczkę w góry

Paź 13, 2011 przez

Jeśli jesteś typem podróżnika i turysty, który lubi odpoczywać aktywnie, z pewnością nie zainteresują cię wakacje nad morzem, polegające na leżeniu na plaży przez dwa tygodnie i smażenie się w słońcu. Dla aktywnych osób znacznie lepszym sposobem spędzania wakacji jest piesza lub rowerowa wycieczka w góry.

Planując taka wycieczkę musimy mieć na uwadze kilka rzeczy. Po pierwsze to, jaką mamy kondycję. Ktoś, kto nigdy nie chodził długo po górach i nie nocował w schroniskach, nie powinien wybierać się na dwa tygodnie nieustannej wędrówki, a każdego noclegu rezerwować sobie w schronisku górskim – prawdopodobnie, niezależnie od chęci, niewprawiony organizm nie wytrzyma takiego wysiłku. Lepiej jest zacząć od kilkudniowej wycieczki, albo ustalić plan tak, żeby kilka noclegów wypadło w jednym miejscu, a kilka w różnych schroniskach.

Planując wycieczkę dobrze jest wcześniej przejrzeć mapy okolicy i zaprojektować trasy, po jakich będziemy poruszać się podczas wyprawy. Na mapach zwykle oznaczone są szlaki i opisane długości, podany jest także czas przejścia z jednego punktu do innego, dlatego też można zaplanować spacery po górach na kilka dni właściwie bez wychodzenia z domu.

Ostatnim etapem planowania wycieczki powinno być zarezerwowanie noclegów. Wprawdzie niektórzy jeżdżą w góry bez rezerwowania miejsc noclegowych, licząc na to, że coś się znajdzie, ale bezpieczniej jest jechać z pewnością, że podczas urlopu będziemy mieli dach nad głową, czy to w schronisku górskim, czy w kwaterze prywatnej czy w hotelu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!