Oszczędzanie może być opłacalne

Mar 15, 2008 przez

Każdy kto planuje zaciagniecie kredytu musi posiadać tzw. zdolność kredytową. Dla jednych jest to rzecz prosta i nie nastręczająca najmniejszych trudności, dla innych przeciwnie – udowodnienie swojej zdolności kredytowej wymusza konieczność składania okreslonych zaświadczeń.
Kredyty są w zasięgu ręki, dostępne dla wszystkich. W ciągu jednego dnia pusty portfel można zapełnić sporą gotówką. Większość z nas wpada na pomysł zaciągnięcia szybkiej pożyczki pod wpływem ogłoszenia zamieszczonego w gazecie lub reklamy w telewizji. Pierwsze kroki kierujemy właśnie do banku, który nas zaintrygował swoją ofertą. Nie ma w tym nic złego, o ile nie poprzestaniemy tylko na pierwszym kroku. Zaciąganie kredytu nie jest rzeczą, którą warto robić pod wpływem impulsu. Postarajmy się skonfrontować ofertę wybranego banku z kilkoma innymi, które znamy.
Kredyty studenckie przeznaczone są dla wszystkich studentów oraz doktorantów. Oczywiście pierwszeństwo przy przyznawaniu kredytu mają żacy znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, czyli tacy, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza określonej kwoty (co roku jest ona inna). Istnieje tylko jedno ograniczenie dla chętnych, którzy chcą otrzymać kredyt. Muszą rozpocząć studia przed ukończeniem 25. roku życia.
Przebierając w ofertach różnych banków musimy zgromadzić szereg informacji, które pozwolą nam podjąć właściwą decyzję. Wybierając się do banku przygotujmy następujący zestaw podstawowych pytań: Jakie jest oprocentowanie kredytu ? W jakiej walucie mogę wziąć kredyt ? Czy mogę dowolnie w przyszłości przewalutowywać kwotę kredytu w banku ? Jak często i jakie zapłacę prowizje ?Na jaki okres mogę wziąć kredyt ? Jaki jest wymagany przez bank wkład własny ? Jak jest wysokość dodatkowych opłat i prowizji, kosztów ubezpieczenia, wpisów hipotecznych , opłat notarialnych i innych ? W jaki sposób mogę wcześniej spłacić kredyt ? Czy istnieje możliwość czasowego zawieszenie spłaty kredytu ? W jaki sposób bank oblicza moją zdolność kredytową i ile może mi pożyczyć ?

Odpowiedzi na te pytania w jednym miejscu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)