Oświetlenie do łazienki

Sty 11, 2014 przez

Nim dom zostanie wyposażony w instalacje elektryczna, musimy zaprojektować, a przynajmniej określić wymagania funkcjonalne i przybliżona lokalizacje jej elementów. Należy zdefiniować rodzaj oświetlenia i sposób jego włączania, ile będzie odbiorników energii oraz gdzie zostaną umieszczone gniazda i włączniki.

Światło w łazience możemy realizować jako górne lub/i boczne. Oświetlenie górne to najczęściej jednopunktowe źródło światła typu lampa, natomiast boczne to wszelkiego rodzaju kinkiety. Oświetlenie górne może zostać zamocowane w obniżeniu sufitu.

Podstawową zaletą takiego rozwiązania, oprócz walorów estetycznych (ukrycie okablowanie i urządzeń technicznych typu transformatory), jest możliwość dowolnego kształtowania i lokalizacji punktów świetlnych.Sufit może mieć dowolny kształt, np. łuki czy obniżenia na różnych wysokościach. W suficie można zamontować punkty świetlne jak: „oczka”, kinkiety lub oprawy standardowe.

Montując oświetlenie na ścianie bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie światła w stosunku do lustra. Możemy zdecydować się na jedna lampę usytuowana nad lustrem, bądź dwie boczne. Ważne jest, aby strumień światła oświetlał osobę stojąca przed lustrem bez oślepienia i odbić. Źródła światła należy dobierać tak, aby światło było maksymalnie rozproszone – unikniemy cieni i nie doświetlonych płaszczyzn.

Do ogólnego oświetlenia można stosować oprawy ścienne, jak wykonany z obudowy stalowej kinkiet FINESTRA. Jest to nowoczesna oprawa dekoracyjna, przeznaczona do świetlówek kompaktowych. Ten kinkiet poprzez uniwersalną formę i sposób montażu stosuje się w pomieszczeniach użyteczności publicznej, pomieszczeniach biurowych, klatkach schodowych i pomieszczeniach wymagających podwyższonej szczelności np. w łazienkach. Produkt należy do grupy opraw wyposażonych w szklany klosz do częściowego rozproszenia światła pochodzącego z żarówki, świetlówki T5, kompaktowej lub innej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Oświetlenie do łazienki, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Podziel się!