Okna – informacje

Lis 13, 2007 przez

Nie wszyscy pamiętają z jakimi trudnościami wiązała się jeszcze niedawno budowa domu. Niedbali fachowcy, kiepskie materiały budowlane w dodatku trudno dostępne. Budowa ciągnęła się latami, czasem jeszcze dzisiaj można spotkać niewykończone domy w starej technologii. W obecnych czasach o wiele łatwiej budować domy jednorodzinne. Wybór materiałów budowlanych jest bardzo duży, można dopasować je do własnych upodobań. Wszystko pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednimi pieniędzmi. Ogromny postęp technologiczny widoczny jest w dziedzinie stolarki otworowej – okna i drzwi.

Okna drewniane dawniej były naprawdę fatalnej jakości. Dzisiaj to sie radykalnie zmieniło. Okna drewniane poprawiły swoją jakość, ale zaczęły ustępować na rzecz okien plastikowych. Dzisiaj notujemy powolny powrót do okien drewnianych o bardzo wysokim standardzie. Technologia wykonania takich okien jest zaawansowana, a ceny przewyższają ceny okien z PVC. Te nowoczesne okna są bardzo trwałe, i wygodne w użytkowaniu. Niezbędne jest jedynie malowanie takich okien raz na kilka lat.

Schody w domu jednorodzinnym przeważnie nadal są wykonywane z betonu. Tam gdzie to możliwe łączymy technologie, wykonując betonowy szkielet, a stopnie z innych materiałów.Drewno to szczególnie cenny materiał na wykonanie schodów wewnętrznych. Klejone drewno przygotowane wg najnowszych technologii, daje duże możliwości. Schody drewniane to dobry wybór pod warunkiem wykorzystania materiału o wysokiej jakości. Podobnie ja drewniane okna, schody również wymagają stałej konserwacji. Inne elementy budynku również możemy budować z dobrych i różnorodnych materiałów. Dachówki, płytki ceramiczne, drzwi, tynki mamy do wyboru naprawdę w wielu asortymentach. Poradnik internetowy pomoże w wybraniu najlepszych technologii.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Tagi

Podziel się!