Oilatum do pielęgnacji skóry

Wrz 23, 2012 przez

O tym jak ważna jest pielęgnacja skóry małego dziecka wie każda mama. Istnieje szereg produktów, które działają nawilżająco i pielęgnująco. Przeważnie są to produkty, które można określić mianem dermokosmetyków, ponieważ ich głównym przeznaczeniem jest intensywny wpływ na skórę.

Do gamy dermokosmetyków dla dzieci możemy zaliczyć takie produkt jak Oilatum, Oillan, czy Bal neum. Produkty te posiadają zbliżony skład, dlatego można je śmiało stosować zamiennie.

Dermokosmetyki apteczne mogą być ze względu na swój charakter dostępne jedynie w aptekach, jednak producenci i dystrybutorzy starają się również umieszczać je w drogeriach oraz sklepach internetowych. Bardzo duży wybór tego typu produktów umożliwia bezproblemową pielęgnację bez obawy o skórę dziecka.

Który wybrać

Wspomniany już wcześniej kosmetyk Oilatum to właściwie cała seria kosmetyczna. Produkowane przez firmę Stiefel założoną w roku 1847 kosmetyki są przed udostępnieniem na rynku dokładnie badane przez dermatologów i specjalistów skórnych pod różnym kątem.

Skład kosmetyków Oilatum zawiera m.in. ciekłą parafinę, która doskonale wpływa na nawilżenie skóry. W kosmetykach tej serii nie ma sztucznych substancji barwiących i zapachowych, dlatego produkty tego typu mogą być z powodzeniem stosowane przez wszystkie dzieci.

W skład serii kosmetycznej wchodzą balsamy, mydła, płyny do kąpieli, szampony i inne produkty pielęgnacyjne.

Dzięki regularnemu stosowaniu możemy być pewni, że nasze dziecko będzie dokładnie nawilżone przez długi czas i nie powstanie ryzyko wysuszenia skóry.

Gdzie kupić

Produkty tego typu możemy jak już zostało wspomniane zakupić zarówno w aptece tradycyjnej, internetowej, jak również w różnego rodzaju drogeriach. Ze względu na swój skład produkty te bez problemu dostaniemy również w lepszych supermarketach na półkach przeznaczonych na kosmetyki.

Planując zakup takich produktów dobrym rozwiązaniem jest zakupienie większej ilości jednocześnie. Ponieważ produkty te mają dłuższą datę ważności, dlatego nie powinno być problemu  z dłuższym przechowywaniem.

Zakupy w aptece internetowej, albo w drogerii internetowej są właśnie takim dobrym rozwiązaniem. Nie tylko dostaniemy lepsze ceny niż w tradycyjnej aptece, ale  również zamówiony przez nas towar trafi prosto do naszego mieszkania.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!