Odmiany pokera

Cze 3, 2011 przez

Poker jest grą w której bardzo dużo zależy od szczęścia. Osoby, które rozpoczynają swoja przygodę z najpopularniejszą grą karcianą, na początku powinny zdobyć odpowiednią wiedzę na temat zasad, odmian pokera, strategii oraz sposobów grania, i najczęściej popełnianych błędów przez pokerzystów. Wyżej wspomnieliśmy o tym, że w grze tej bardzo dużo zależy od szczęścia. Owszem jak najbardziej tak jest, jednak na dłuższą metę znacznie bardziej zależeć to będzie od posiadanych umiejętności.


To najlepsi profesjonaliści są w stanie tylko wygrywać miliony, gdyż posiadają odpowiednie umiejętności, które w tym przypadku są niezmienne. Poker to nie jedna gra, a kilka jego odmian. Poker jako gra znany jest od ponad stu lat. Tak naprawdę historia jego sięga aż X wieku. Jednak jeśli chodzi o granie w obecnych zasadach to właśnie historia sięga ponad stu lat. Najbardziej popularną odmianą pokera jest Texas Holdem. W tego rodzaju pokera gra się praktycznie w każdym kasynie na świecie. Zasady obowiązują takie same. Czyli osoba grająca w Polsce, nie ma żadnych oporów przed graniem w Stanach zjednoczonych. Texas Holdem jako najpopularniejsza gra polega na tym, że każda osoba posiada dwie karty, natomiast wspólnych kart jest pięć. Jeśli chcemy pograć w tego rodzaju pokera to jak najbardziej nie ma przeszkód. Zwłaszcza jeśli chcemy pograć w kręgu znajomych. Wystarczy tylko i wyłącznie zapoznać się z podstawowymi zasadami a jest to niecała minuta.

Zasady więc są proste i mało skomplikowane. Drugi rodzaj pokera to Omaha. Tutaj możemy powiedzieć, że jest to poker prawie jak Texas z dwiema różnicami. Każda osoba w tej grze otrzymuje po cztery karty natomiast użyć może z nich tylko dwie, a pozostałe trzy ze stołu. Tutaj każdy gracz pozwolić może sobie na wiele akcji i możliwości jeśli chodzi o strategie. Ostatnie dwa rodzaje pokera to: 7 card stud oraz 5 card Draw. Najczęściej osoby początkujące decydują się na najpopularniejszy sposób gry w pokera. Uważany jest on za poker z mało skomplikowanymi zasadami, a więc łatwo będzie się za pomocą jego uczyć.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.1/10 (15 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Odmiany pokera, 7.1 out of 10 based on 15 ratings

Podobne

Podziel się!