Oczyszczalnie przydomowe

Mar 16, 2008 przez

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to małe urządzenia neutralizujące ścieki pochodzące z kilkuosobowego gospodarstwa domowego. Oczyszczalnie podłącza się do kanalizacji, całe urządzenie umieszcza się pod ziemią, co sprawia, że jest ono niemal niewidoczne.

Zasada działania przydomowej oczyszczalni, sprowadza się do rozkładu szkodliwych substancji zawartych w ściekach gospodarczo bytowych, na związki proste. Większość typów oczyszczalni nie wymaga podłączenia prądu. Działają one właściwie bez obsługowo. Cała obsługa pracy oczyszczalni sprowadza się do okresowego badania poziomu osadu w zbiorniku (poprzez otwór rewizyjny), podtrzymywania flory bakteryjnej (wsypanie drobnoustrojów do kanalizacji) oraz rzadkiego wywożenia osadu powstałego w oczyszczalni.

Przydomowa oczyszczalnia wypiera tradycyjne szamba. Jej zalety, to oprócz łatwej obsługi, to: przyjazność środowisku oraz niski utrzymania. Szmbo, w przeciwieństwie do  oczyszczalni, jedynie zbiera ścieki. Trzeba je często opróżniać. Przydomowa oczyszczalnia opróżnia się w większości sama. Szamba, często nieszczelne, są niebezpieczne dla otoczenia. Oczyszczalnie, wykonane z polietylenu nie stanowią zagrożenia dla środowiska. są w pełni ekologiczne.

Jeżeli lokalizacja posesji nie rokuje na podpięcie do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, rozwiązaniem najlepszym, przy obecnym stanie techniki, jest oczyszczalnia przydomowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!