Ochrona środowiska w sieci

Maj 19, 2008 przez

Ostatnie okres pokazał, że ochrona środowiska stała się jednym z głównych tematów poruszanych w dyskusjach władz wielu krajów na całym świecie. W końcu zauważono realne zagrożenie, jakie niesie ze sobą ignorowanie problemu globalnego ocieplenia oraz pospolitego wręcz niedbalstwa o stan środowiska. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że ekologia weszła na salony. Należy się z tego cieszyć, bo tylko wprowadzając pewne rozwiązania odgórnie jesteśmy w stanie zapanować nad postępującymi coraz szybciej zmianami.
Oblicza się, że do roku 2020 liczba samolotów się podwoi. Tak intensywny wzrost ma swoje złe strony, gdyż niekorzystnie oddziaływuje na klimat. Podczas gdy całkowita emisja gazów cieplarnianych w Unii spadła między 1990 a 2002 rokiem o 3%, to ilość dwutlenku węgla emitowanego przez loty międzynarodowe wzrosła o prawie 70%.
Dlatego dziś ochrona środowiska, a zwłaszcza atmosfery, to jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. ekologia w coraz większym stopnia dosięga zagadnień transportu, o czym dobitnie świadczą ostatnie decyzje Komisji Europejskiej. Czy da się jednak pogodzić rozwój transportu z troską o środowisko ?
Klimat całej kuli ziemskiej podlega zmianom i nie ulega wątpliwości, że główną tego przyczyną jest coraz większa ingerencja człowieka w środowisko naturalne. Dlatego tak ważnym jest aby przykładać ogromną wagę do jego ochrony. ochrona środowiska i ekologia stają się jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata.
Jak wynika z opublikowanego na początku marca zeszłego roku przez Eurobarometr badania, ponad połowa obywateli Unii Europejskiej przejmuje się problemem zmian klimatycznych na świecie. Ludzie w końcu zrozumieli realne zagrożenie, jakie niesie ze sobą bagatelizowanie problemu globalnego ocieplenia oraz pospolitego wręcz niedbalstwa o kondycję środowiska. ochrona środowiska i ekologia stały się modne, więcej się o niej mówi i pisze, stąd coraz wyższy poziom wiedzy na temat bezpiecznego kształtowania własnego otoczenia. Każdy obywatel może we własnym zakresie starać się dbać o środowisko, segregując śmieci czy oszczędzając energię. Jak to robić dokładniej ? O tym można się dowiedzieć odwiedzając Portal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!