O kraju Malta

Sie 20, 2008 przez

Malta jest krajem – wyspą położoną na morzu śródziemnym w okolicach Sycylii(na południu od niej). Kilka podstawowych informacji o Malcie: jeyzkami oficjalnymi są tam – maltański oraz angielski, lecz spotkać może się tam również z takimi językami jak włoski czy francuski. Malta zajmuje 316 kilometrów kwadratowych. Liczba jej mieszkańców wynosi niecały milion bo niedużo ponad 400.000. Do archipelagu Maltańskiego zaliczają się wysypy: Malta, Gozo, Comino, Cominotto oraz wyspy św. Pawła i Fifla.
Nieoficjalne informacje mówią o tym, iż pierwszy człowiek na Malcie pojawił się już 5000 lat przed naszą erą. Do dziś możemy na tej wyspie obserwować historyczne, jedne z najstarszych  budowli świata – co jest ogromna atrakcją dla turystów. Poza tym na turystów z całego świata czeka wiele atrakcji będących pozostałością po starożytnych cywilizacjach. Wiele z tych pozostałości zostaje do dziś nie wyjaśnionych. Warta uwagi jest również kuchnia Maltańska. Na pierwszy rzut oka można by pochopnie stwierdzić, że mieszkańcy Malty nie posiadają własnej kuchni – lecz wbrew pozorom państwo położone pomiędzy północną Afryką ,a  południową Europom posiada specyficzną kuchnię, której trzeba spróbować spędzając tam swój urlop.
Malta znana jest również z organizowania licznych festiwali, nie tylko religijnych. Dzięki czemu wieczorami można się zawsze rozerwać po całonocnym wylegiwaniu się na plażach tego pięknego kraju.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!