O Hazardzie

Maj 7, 2010 przez

Nie bacząc na to, że z hazardem mamy kontakt już od najstarszych cywilizacji, kiedy to generalnie grano w przykładowo kości o niewolników to mimo wszystko hazard przeżył swój progres w późniejszych okresach ludzkości. W państwach zachodnich dopiero lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku wytyczyły realny progres gier hazardowych i dowiodły,iż jest to dziedzina, która w istocie może przynieść wiele korzyści. W zasadzie od lat 70 zaczęto propagować hazard jako niesamowicie ważny aspekt rozrywkowy.

Famie gier hazardowych przysporzyła przede wszystkim ruletka oraz poker. Nie zważając na to, że gry hazardowe pojawiają się w generalnie większych ilościach to mimo wszystko te dwie stanowią swoistą podstawę nowoczesnego hazardu. O wygranych w grach hazardowych decydują czynniki losowe, umiejętności i tak zwane szczęście. Wszelkie gry liczbowe, loterie, gry w karty, gry w kości i wiele innych koncentrują się właśnie na powyżej wspomnianych okolicznościach losowych i na tak zwanym szczęściu. Bez nich właściwie nie można być zwycięzcą.

Hazard jest bardzo dobrym źródłem dochodów dla państw w których jest on realizowany. Już sam fakt tego, że w 2009 roku zarobki z funkcjonowania kasyn mają przewyższyć sto miliardów dolarów sugeruje to jak bardzo dochodowym jest on przedsięwzięciem. Oczywiście prawdziwym monopolistom w tej dziedzinie jest USA. Kraj ten znajduje się na pierwszym miejscu w kwestii zarobków wypływających naturalnie z gier hazardowych. Na drugim miejscu w rankingach uskuteczniania hazardu jest Europa, gdzie Francja, Niemcy , a także Anglia przeznaczają najwięcej pieniędzy na rozrywkę tego typu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!