O bankowości internetowej w Polsce

Wrz 18, 2013 przez

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią doskonały pomysł na odłożenie większych pieniędzy. Często bowiem bywa tak, iż usiłujemy zebrać większe pieniądze, które następnie chcemy spożytkować na określony cel. Niekoniecznie zbieranie do skarbonki się udaje, bowiem możemy nadal z niej podbierać jakieś grosze na aktualne potrzeby. Konto oszczędnościowe pozwala jednak na zbieranie oszczędności z dużą stopą procentową. Klienci mają wtedy możliwość dostępu do oszczędności w jakimkolwiek czasie, naturalnie bez straty odsetek.

Jednakowoż ostatnio naliczanie odsetek na ROR-ach stało się mniej sprzyjające dla przeciętnego Kowalskiego. W większości znanych banków, które pracują od wielu lat, naliczane są miesięczne opłaty, jakie nie dla każdego są atrakcyjne. W rezultacie za prowadzenie konta w niektórych bankach przyjdzie czasami zapłacić nawet i kilkadziesiąt złotych. Stąd też interesującym pomysłem okazują się być rachunki w bankowości przez Internet, za których prowadzenie nie są pobierane żadne opłaty.

W teraźniejszych czasach praktycznie wszyscy prowadzą konta osobiste. Są to jedne z kilku rodzajów depozytów w banku, z jakich oczywiście korzysta praktycznie każdy.

Konta osobiste da się podzielić na sporo rozmaitych odmian, z jakich najpowszechniejszy jest nade wszystko ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie wygląda ono w taki sposób, iż pozwala zbierać oszczędności i jednocześnie funkcjonuje jako charakterystyczna odmiana lokaty, czyli w przypadku wysokiej sumy mieszczącej się na koncie, doliczany jest okresowo odpowiedni procent, który w postaci ekstra pieniędzy dodawany jest do reszty zdeponowanych przez nas funduszy. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj tutaj.

Ostatnim rodzajem depozytu bankowego są naturalnie lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa zawierana jest na ustalony okres i tak samo, jak w przypadku wyżej wspomnianych ofert bankowych, także dotyczy lokowania pieniędzy w banku. W tym jednak przypadku bank zobowiązuje się oddać uzyskany kapitał wraz z naliczonymi odsetkami na koniec okresu trwania umowy. Wchodząc w szczegóły, lokaty da się podzielić ponadto na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym przypadku po zakończeniu umowy jest ona natychmiast odnawiana i nie następuje wypłata środków dla klienta.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)