Nowoczesne oświetlenie Twojego domu

Lis 28, 2016 przez

Jasne i pełne przestrzeni mieszkanie czy dom to marzenie wielu. Jak sprawić by Twoje pokoje zachwycały nie tylko będąc oświetlone blaskiem słońca, ale także wieczorami czy w nocy? Kluczem jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.
Nasi dziadkowie i babcie nie mieli dużego wyboru jeśli chodzi o urządzanie i oświetlenie swoich domów. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy dopiero rozpoczynała się elektryfikacja wsi oświetlenie zapewniały świece czy lampy naftowe. Tam gdzie był dostęp do prądu głównym źródłem światła były różnego typu żarówki elektryczne. Od tego czasu powstały różnorodne rodzaje sztucznego oświetlenia. Dziś rynek i serca klientów podbija oświetlenie led. I jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ ledy mają wiele zalet i mogą służyć zarówno jako główne źródło światła, jak i ozdoba wnętrza.
Żarówka led w porównaniu do tradycyjnej cechuje się niezwykle małymi rozmiarami, co pozwala zastosować ją w miejscach, w których żarówka elektryczna byłaby niepraktyczna. Lampa led zmieści się w szafie czy kredensie i ułatwi poszukiwania czy organizację przechowywanych rzeczy.
W porównaniu do tradycyjnego źródła światła lampa led charakteryzuje się także dużą sprawnością w przetwarzaniu energii elektrycznej na świetlną, co oznacza oszczędność prądu. Ponadto podczas włączania światła nie występuje zjawisko zwiększonego poboru prądu, tzw. “uderzenie prądowe” jak przy tradycyjnych żarówkach. Ledy są także ekologiczne, nie zawierają rtęci ani innych substancji toksycznych, cechują się trwałością i zapewniają długi czas użytkowania. Dodatkowo podczas świecenia nie grzeją się tak bardzo jak tradycyjne żarówki, a więc zmniejszone jest chociażby ryzyko pożaru.

żarówka led
Oświetlenie led ma ogromne zastosowanie jeśli chodzi o kwestie dekoracyjne. Możliwe jest produkowanie lamp led świecących w wielu kolorach. Odpowiednio przygotowana dioda led produkuje światło kolorowe, nie ma potrzeby stosowania filtrów, jak w przypadku innych rodzajów oświetlenia. Zakres kolorów możliwych do uzyskania w lampie led jest także większy, a kolory są bardziej nasycone niż w przypadku wykorzystania innych technologii.
Oświetlenie mieszkania z wykorzystaniem lamp led przygotuje je na każdą okazję. Listwy ledowe w korytarzu już przy wejściu do domu czy mieszkania zachwycą gości. Wykorzystanie kolorowych lamp led będzie idealne na randkę, imprezę czy przyjęcie urodzinowe, zwłaszcza takie zorganizowane dla dzieci.

Artykuł powstał przy współpracy z pracownikami sklepu internetowego: https://led-labs.pl/

VN:D [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Nowoczesne oświetlenie Twojego domu, 10.0 out of 10 based on 1 rating