Nowe cudeńka nadchodzą!

Lip 16, 2012 przez

Szósta część tworzona przez znane Infinity Ward, będzie na pewno wielką niewiadomą. Czy można poprawić jeszcze grafikę oraz sztuczną inteligencję przeciwników? Nie zabraknie oczywiście za to dobrze znanych i sprawdzonych elementów, które przyczyniły się do wielkiego sukcesu tej doskonale rozpoznawalnej serii fps’ów. Twórcy gry uznali, że jest to produkcja, która jest na całym świecie doskonale rozpoznawana, stąd też zrezygnować można z tytułu Call of Duty. Wystarczy tylko dodać nazwę Modern Warfare 2. Wiara Infinity Ward w moc marki wypracowanej przez CoD:MW wydaje się jak najbardziej usprawiedliwiona. Jak dowiedzieliśmy się jest to najczęściej uruchamiana gra w sieci, a według niektórych źródeł na samym Xbox 360 grało w nią ponad 10 milionów użytkowników. Sukces na pewno powtórzy, a może i będzie jeszcze większy, czego oczekują producenci. Zapraszam do sprawdzenia bo jest tytuł tego roku.

Cały świat czekał na Mount&Blade, grę która wciąga, a przede wszystkim pokazuje niesamowitą fabułę rzadko spotykaną w dzisiejszych tytułach. RPG idealny, w którym pełna swoboda decyzyjna zostanie połączona z nowatorskim systemem bitewnym. Obietnice zostały spełnione i za to chwała producentom. System bitewny zachwyca, a swoboda w sterowaniu pozostawia graczom duże pole manewru. Ogniem i Mieczem jest czymś więcej niź zwykłą grą. Dobrze odwzorowana historia jest elementem, który jest bardzo ważny. Czekając na owy tytuł zastanawialiśmy się czy spełni on wszystkie nasze oczekiwania? Autorzy postarali się maksymalnie i teraz możemy rozkoszować się piękną grafiką, dobrą fabułą i ogromnym polem manewru. 2010. Projekt katorga 12, czyli tajemnicza wyspa, gdzie zanika energia przekazywana na oświetlanie całej planety. Naszym zadaniem będzie sprawdzenie co się na owej wyspie dzieje i rozwiązać problem. Wyspa podczas epogeum Zimnej Wojny była miejscem tajemniczych eksperymentów prowadzonych przez Związek Radziecki. Nate bo tak nazywa się główny bohater gry, swój samolot pozostawia na  wyspie i rusza odnaleźć przyczynę utraty energii. Oczywiście jak się domyślacie, każdy chce zdobyć energię, aby później na niej zarobić. Przyjdzie nam się zmierzyć z rosyjskimi żołnierzami z XXI wieku, czerwonoarmiści z lat 50-tych, pierwotnymi mieszkańcami wysepki oraz jak w podobnych tytułach z całą masą potworów pochodzących z różnych wymiarów. Gra zapowiada się ciekawie, dlatego zachęcam do czekania oraz zakupu Katorgi 12. Kto nie zna Total War? Takich ludzi na świecie jest nie wielu. Długie godziny spędzane przed komputerem, prowadzone batalie, walka w różnych zakątkach świata to wszystko jest piękne dla typowego maniaka. Nie zapominajmy, że to jedna z najlepiej ocenianych serii gier komputerowych w historii. To słowa, które dały autorom do dalszego działania i tworzenia kolejnych gier z owej serii. Dopracowanie kontekstu historycznego, realizm zmagań militarnych oraz przede wszystkim walka w świecie 3D były elementem rozpoznawczym Total War. Po rewelacyjnym wprost, zeszłorocznym “Empire”, autorzy na początek przyszłego roku zaplanowali wydanie kolejnej części tego znakomitego cyklu.

Jak zapewniają będzie tym razem to era napoleońska, która zabierze nas w tamte czasy. Valhala Knights do tej pory znana była tylko na przenośne konsole, stąd też grupka fanów tego tytułu nie mogła się pogodzić, że gra nie została wydana na PC. Autorzy słowa wzięli do siebie i jeszcze w tym roku zobaczymy tytuł na platformie komputerowej. Eldar Saga, bo taki podtytuł otrzymała trzecia część sagi stworzonej przez studio K2, jest połączeniem gry akcji z RPGiem. Jak zapewniają producenci gra będzie o niebo lepsza od dwóch poprzednich części. Kraina, na którj odbywa się rozgrywka, przez bardzo długi czas była opanowana przez potwory i demony z podziemnego świata, które ciągle utrudniały życie czterem rasom próbującym ułożyć sobie życie. Nadszedł jednak czas, aby w końcu skończyć z tyranią raz na zawsze. Walka toczyć się będzie wręcz, w powietrzu, w wodzie, a także za pomocą magii, która będzie odgrywać największą rolę w grze. Polecam i zachęcam do zakupienia tytułu, który został nominowany do najlepszej gry RPG tego roku. God of War to niesamowita gra, a zarazem jedna z najlepszych gier na najpopularniejszą na świecie konsolę -PlayStation 2. Wspaniałe efekty wizualne, graficzne, wielowymiarowa walka, ciekawie zaprojektowane poziomy to zachęca do grania. Na pewno wielu fanów chciałoby, aby druga część była o niebo lepsza od pierwszej. Czy autorom uda się zachować wszystkie charakterystyczne elementy z części pierwszej ? O tym przekonamy się już wkrótce. Mechanika i filozofia rozgrywki ma zostać zmieniona, jednak będzie podobna do swojego pierwowzoru. Nowe poziomy, postacie, poprawione elementy walki ma przyciągnąć do monitora na wiele niezapomnianych chwil. Czy tak też będzie? O tym przekonamy się już za pare miesięcy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.5/10 (15 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Nowe cudeńka nadchodzą!, 7.5 out of 10 based on 15 ratings

Podobne

Podziel się!