Noclegi Kołobrzeg

Cze 13, 2008 przez

Kołobrzeg – również nazywany “Perłą Bałtyku”, to największe uzdrowisko w Polsce. Zachwycić może piękna, szeroka plaża, wyłącznie spacerowa promenada biegnąca wzdłuż morza, duże nasłonecznienie, czystość wody i krystalicznie czyste powietrze z dużą zawartością jodu.

Sprawdź gdzie najtaniej – noclegi Kołobrzeg – pensjonaty, apartamenty, hotele, ośrodki wypoczynkowe, kempingi.

Mikroklimat i naturalne bogactwa Kołobrzegu takie jak borowina i solanka, wykorzystywane są w leczeniu balneologicznym, fizykoterapii, rehabilitacji i odnowie biologicznej. Kołobrzeg to jednak nie tylko plaża, słońce i woda. Miasto to posiada bogatą historię, o czym świadczą jego zabytki: ratusz, Baszta Prochowa, Bazylika konkatedralna, Muzeum Oręża Polskiego, latarnia morska oraz fortyfikacje twierdzy Kamienny Szaniec. Ponadto niewątpliwą atrakcją miasta są wycieczki statkami pasażerskimi po morzu oraz organizowane rejsy do Skandynawii.

Kołobrzeg jest także prężnym ośrodkiem kulturalnym – od 1967 roku odbywał się tu Festiwal Piosenki Żołnierskiej, funkcjonuje dynamiczna Galeria Sztuki Współczesnej, odbywają się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Interfolk; w okresie letnim liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków, kabarecistów. W centrum miasta znajduje się hala widowiskowo-sportowa Milenium wraz z hotelem i krytą pływalnią (jedną z najnowocześniejszych w Polsce).

Zobacz gdzie najtańsze noclegi w Kołobrzegu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!