Niezwykłe właściwości tektury

Wrz 20, 2015 przez

Istnienie różnego rodzaju kartonów tekturowych ma już długą historię, w której od zawsze złotą czcionką oznaczały się rodzimej produkcji pudełka wielu rozmiarów i kształtów. Duże możliwości opakowań tego typu w zakresie pakowania, transportowania i magazynowania warunkuje materiał, z którego się je produkuje – tektura. Może być kilkuwarstwowa, falista bądź nie, o różnej grubości fali – każdy z tych czynników ma duże znaczenie dla ogólnej wydajności i przydatności opakowania.

Każdy producent opakowań kartonowych wie doskonale, że nawet przy produkcji kartonów teoretycznie jednorazowych nie może pominąć zupełnie kwestii ich, jakości. Wymagający klienci pragną niskiej ceny (w końcu jedno użycie zobowiązuje), ale też nie chcą uzyskać produktu, który będzie kompletnie niewytrzymały na wszelkie czynniki zewnętrzne. Stąd istotna staje się możliwość żonglowania dostępnymi rodzajami tektury. Przeciętne opakowania kartonowe charakteryzują się średnią wytrzymałością i są wykonywane z tektury trójwarstwowej, wewnątrz falowanej, dodatkowo możliwa jest różna gramatura takiego materiału, więc również można wśród tych pudełek wyróżnić mniej lub bardziej trwałe. Wyjątkowo mocne i stabilne kartony klapowe często wykonuje się aż z pięciu warstw tektury. Za każdym razem oznacza to trochę wyższą cenę, ale oszczędność jest i tak widoczna, przy czym warto nawet przepłacić, chcąc być pewnym, jakości podczas skomplikowanych prac magazynowych, przewożenia towaru na dłuższe dystanse, itd. Bardzo często środki transportu są dostosowane do bezpiecznego przewożenia towaru, ale niektórych sytuacji na drodze nie da się przewidzieć – nagłe hamowanie czy podróż w trudnych warunkach atmosferycznych są w stanie uszkodzić źle zabezpieczony towar, o czym wie każdy producent, sprzedawca czy dostawca.

Nie trzeba nawet myśleć o transportowaniu towaru, by znaleźć zastosowanie dla wzmacnianych i bardzo trwałych opakowań. Wyobraźmy sobie przeciętny magazyn – żeby panował w nim porządek, przydatne będą nie tylko solidne pudełka, ale w miarę czytelne (nawet w słabszym oświetleniu) oznakowania. Tutaj wręcz narzucają się do użycia kartony z nadrukiem. Nadruk powinien jednak pojawić się tylko w przypadku odpowiednio trwałych opakowań, bo inaczej szybko się zetrze i zniszczy, pozostawiając wrażenie dezorientacji (dalej nie będzie wiadomo, co jest wewnątrz pudełka). Dodatkowo lepiej jest wybrać opakowania klapowe (więcej), ponieważ nie sposób będzie uniknąć częstego otwierania kartonów, a klapowe umożliwiają wygodne dokładanie coraz to nowych porcji towaru. Klapki wykonane z trwałej tektury wytrzymają wiele machinacji w ich obrębie i nie odmówią posłuszeństwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (2 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Niezwykłe właściwości tektury, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Podobne

Podziel się!