Nietuzinkowe propozycje szefa linii Ryanair

Mar 18, 2011 przez

Ciekawą teorią podzielił się ostatnio szef tanich linii lotniczych Ryanair Michael O’Leary twierdząc, że samolot może sterować tylko jeden pilot, bo przecież wystarczy mu komputer, a w ostateczności samolot sprowadzi na ziemię inteligentna stewardesa.
Ponadto w wywiadzie dla tygodnika “Business Week” Pan O’Leary stanowczo oświadczył, że należy radykalnie zmienić przepisy dotyczące bezpieczeństwa lotów, a lotniska to miejsca niepotrzebnie skomplikowane. Do pilotażu wystarczy wyłącznie jeden pilot, i tak w większej mierze lot odbywa się z zastosowanie tzw. autopilota, a więc komputera. Ciekawe, co na to piloci, którzy kończą niezwykle trudną szkołę a teraz słyszą, że prowadzenie samolotu jest tylko nieznacznie trudniejsze niż gra komputerowa.
W przypadku niedyspozycji pilota może on przywołać dzwonkiem stewardesę, tak jak przywołuje się domową służbę. Może ona przejąć wówczas odpowiedzialność za lądowanie. Nie dziwi fakt, że cała branża zadrżała. Pomysły szefa linii lotniczych Ryanair Michaela O’Leary wywołały oburzenie: Obrończyni praw pasażerów linii lotniczych Kate Hanni stwierdziła stanowczo, że “O’Leary powinien rzadziej otwierać usta, bo za każdym razem, gdy to robi, mówi coraz większe głupoty”, natomiast pilot cywilny Patrick Smith dobrze wie, że samoloty pasażerskie to przecież nie bezzałogowe zabawki, nie latają same. Przeciwnicy pomysłu przypominają panu O’Leary”emu, jak dość niedawno proponował, aby pozbyć się stewardes i zainstalować na pokładzie samolotów linii lotniczych Ryanair automatów do kawy oraz z batonikami.
Najciekawsze jest jednak to, że szef Ryanair w ogóle nie przejmuję się wymierzoną w niego krytyką. Uważa, że jego propozycje, mimo iż awangardowe prędzej a raczej później i tak zostaną przyjęte i wprowadzone w życie.
Znawcy branży zdążyli się już przyzwyczaić do pomysłów tego pana. Wcześniej proponował on wprowadzenie opłat za korzystanie z toalety, a nawet miejsca stojące gdzieś z tyłu samolotu, gdzie zamocowane zostałyby uchwyty nad głową, jak w tramwaju. Ponadto twierdzi, że w przyszłości na lotnisku nie będzie bagażowych a pasażerowie sami będą dokonywać odprawy bagażu, ale także ładować go na pokład i wyładowywać.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)