Nieruchomości – Kraków i okolice

Kwi 7, 2008 przez

Mimo iż w ostatnich miesiącach szybki wzrost cen mieszkań został relatywnie wyhamowany, eksperci są zgodni – dobra passa dla developerów i pośredników potrwa jeszcze conajmniej kilka lat. Mimo iż temperament nabywców nieco osłabł, obroty developerów w sektorze mieszkań wciąż utrzymują się na bardzo wysokim poziomie.

Opinie ekspertów w branży nieruchomości są jednoznaczne – ceny lokali w Krakowie i okolicach osiągnęły ceny najwyższe w historii. Z owego faktu cieszą się głównie sprzedający oraz pośrednicy zarabiający niekiedy niebotyczne sumy na obrocie nieruchomościami.

Wzrost cen lokali nie ostudził wcale ogromnego popytu. Wynika to z przyśpieszonego wzrostu gospodarczego w naszym kraju, oraz mody na zaciąganie 30 letnich kredytów na zakup nieruchomości, która przyszła do nas najprawdopodobniej zza oceanu.

Nieruchomości Kraków – czy zatem warto interesować się tym zagadnieniem? Analitycy twierdzą iż ten typ inwestycji, mimo ostatnich wzrostów cen jest nadal opłacalny. Przewidywany przez nich zwrot z inwestycji po 10 latach wynosi ok 70%, co przy mieszkaniu wartym kilkaset tysięcy złotych daje dosyć pokaźną kwotę.

Nieruchomości Kraków – ta fraza ostatnimi czasy wzbudza największe emocje wśród ludzi chcących zarobić na mieszkaniach w Krakowie. Setki developerów prześciga się w oferowaniu mieszkań najzamożniejszym grupom klientów.

Ciekawym aspektem małopolskiego rynku nieruchomości jest geneza jego popularności. Prawdopodobnym czynnikiem tejże jest akademicki charakter samego Krakowa – setki tysięcy studentów muszą gdzieś mieszkać. Ponadto większosć z nich już po ukończeniu edukacji osiedla się na stałe w Krakowie lub okolicach.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy dominium.pl, również w kategorii Mieszkania Kraków.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!