Niedrogie podręczniki szkolne

Sie 21, 2012 przez

Rodzice dzieci w wieku szkolnym, choć sami mają już dawno za sobą własną edukację, zwykle nie przepadają za rozpoczęciem nowego roku szkolnego co najmniej tak samo jak uczniowie. Wynika to oczywiście z konieczności ponoszenia związanych z tym faktem wydatków – niebagatelnych wydatków, których nie da się uniknąć, i których zmniejszenie nie należy do najłatwiejszych. Już same bowiem podręczniki szkolne to wydatek około kilkuset złotych; zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, plecaki, piórniki, buty, kapcie, stroje gimnastyczne i wszelkie inne akcesoria szkolne – kolejne kilkaset złotych. Nic więc dziwnego, że większość rodziców nie lubi końca wakacji co najmniej tak samo jak dzieci…

Na szczęście można choć trochę zaoszczędzić w tym trudnym momencie. Jak? Warto na przykład kupować książki do gimnazjum, liceum czy szkoły podstawowej w Internecie, w internetowych księgarniach oferujących zazwyczaj książki do szkoły w cenach znacznie atrakcyjniejszych niż w stacjonarnych sklepach. To samo dotyczy zeszytów, plecaków, piórników i wszelkich innych akcesoriów szkolnych. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne, jeśli kupuje się od razu cały komplet podręczników do danej klasy wraz z jak największą liczbą akcesoriów szkolnych. Jest to wówczas korzystne nie tylko z powodu tylko jednokrotnego opłacania kosztów wysyłki, ale również dlatego, że większość internetowych księgarni oferuje również atrakcyjne bonusy i rabaty dla klientów dokonujących zakupów za określoną kwotę.

W jaki inny sposób można zaoszczędzić i kupić taniej podręczniki szkolne i inne niezbędne akcesoria? Oczywiście można próbować odkupić używane książki od uczniów ze starszych klas, jednak obecnie coraz rzadziej jest to możliwe. Niemożność odkupowania podręczników używanych przez starszych uczniów wynika przede wszystkim z tego, że dzieci w poszczególnych klasach – nawet w obrębie jednej szkoły – uczą się z innych książek: jedne z podręczników wydanych przez WSIP, inne – z książek Nowej Ery, jeszcze inne – Operonu etc. Wielka liczba podręczników obecnych dzisiaj na rynku niestety nie ułatwia oszczędzania, a wręcz przeciwnie: zmusza rodziców dzieci w wieku szkolnym do ponoszenia doprawdy niebagatelnych wydatków każdego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)