Najpopularniejsze gry

Cze 13, 2011 przez

O tym, co pozostanie na afiszu a co z niego zniknie decyduje w dzisiejszych dniach zainteresowanie ludzi, często nazywane popularnością. Dotyczy ona nie tylko muzyków czy artystów. Popularność można dość łatwo połączyć z modą – rodzi się i znika w zależności od całej masy najróżniejszych czynników. Na niektóre można mieć wpływ, inne – jak chociażby plotki przekazywane z ust do ust – nie dają się w żaden sposób kontrolować. Z grami karcianymi i towarzyskimi, ubraniami, żywnością jest dokładnie tak samo.

Popularność fast-foodów dała się odczuć w latach, gdy wchodziły one do kolejnych krajów jako nowość, ale po latach, dzięki bardzo intensywnym kampaniom społecznym i edukacyjnym ludzie coraz chętniej odwracają się od takiej żywności, widząc w niej słusznie sporo zagrożeń dla swojego zdrowia. Nie inaczej jest w świecie hazardu i gier, które również ciągle ulegają zmianie. Scrabble, ostatnio coraz chętniej kupowane przez rodziny pragnące spędzić przy tej grze wspólne popołudnie, zaczyna zmieniać się i dostosowywać do coraz różniejszych wymagań graczy. W Belgii stworzono zupełnie nową odmianę tej gry, w której gra się na dwóch planszach. Nie inaczej jest w grach znanych z kasyna. Poker czy popularne u nas oczko w większości krajów, gdzie nie uprawia się namiętnie hazardu, znane są w swoich podstawowych formach. W pokerze przeważnie jest to poker dobierany, prosty i przyjemny, w którym gra się pięcioma kartami w dłoni. Oczko z kolei przeważnie każe wszystkim zawodnikom odsłaniać swoje karty i decydować, czy chce się dobrać do 21 czy nie na oczach rywali. W kasynie takie rozwiązania nie cieszyły się popularnością z wielu różnych powodów. Najważniejsze to niski poziom rywalizacji oraz fakt, że gry te były by zbyt losowe, a zatem mogły by zakończyć się bankructwem kasyna.

Stworzono więc odmiany, które podnosiły atrakcyjność, tak żeby nie tylko grający czuli dreszcz emocji, ale żeby również widzowie mogli się ekscytować tym, co dzieje się na stole. Tak powstała pokerowa odmiana texas hold’em, która dziś rządzi światem, oraz hazardowy blackjack, w którym krupier odsłania jedną kartę i dalej gra w ciemno, nie mogąc dobierać po przekroczeniu 17 punktów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.0/10 (12 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Najpopularniejsze gry, 7.0 out of 10 based on 12 ratings

Podobne

Podziel się!