Na urlop do stolicy

Lut 1, 2008 przez

Prawdziwy obywatel swojego kraju musi choć raz w życiu odwiedzić Stolicę państwa. Tak jest również naszym przypadku. Każdy Polak chociaż raz powinien wyruszyć na podbój Warszawa. Jednak przed wyjazdem powinniśmy poznać kilka podstawowych i najważniejszych informacji o naszej stolicy. Warszawa kojarzona jest przede wszystkim z Pałacem Kultury i Nauki oraz jej herbem. Który przedstawia w polu czerwonym postać kobiety z rybim ogonem, z wzniesionym mieczem w ręce prawej i tarczą okrągłą w ręce lewej.

Nasza stolica to stosunkowo młode miasto. Pierwsza pisemna wzmianka o niej pochodzi z końca XIII wieku. Stała się stolicą Polski dzięki królowi Zygmuntowi III Wazie, który właśnie tutaj przeniósł swoją siedzibę z Krakowa. Podczas pierwszej wojny światowej rozegrała się tutaj słynna bitwa, która swoją nazwę wzięła właśnie do nazwy miasta. Jak nietrudno się domyślić chodzi o bitwę warszawską, nazywaną inaczej „Cudem nad Wisłą”. Wojska polskie pokonały wówczas przeważające siły sowieckie.

O Warszawie było również głośno podczas II wojny światowej. Tutaj wybuchło słynne powstanie, które przyczyniło się do tak ogromnych zniszczeń miasta. Warszawiacy jednak się nie poddali i cegiełka po cegiełce odbudowali swoją stolicę. Jak widać miasto to ma bogatą historię. Obecnie Warszawa słynnie z wielu zabytków o zasięgu krajowym, a niektóre znane są na całym świecie. Jednak co innego jest czytać o historii, a co innego zobaczyć ją na własne oczy. W Warszawie znajduje się obecnie bardzo dużo zabytków, które przyciągają liczne rzesze turystów. Takie zainteresowanie tym miastem, napędza rynek hotelarski oraz rozrywkowo-kulturalny w stolicy. Warszawa posiada ponad 100 hoteli. Dopasowanych do każdego klienta.

Noclegi w Warszawie nie należą do tanich, ale to właśnie jest cena za liczne zabytki i atrakcje, które przyjdzie nam zobaczyć. A więc jak widać jest to nie tylko główne miasto kultury polskiej, ale także największy ośrodek biznesu. Przed wyjazdem do naszej stolicy powinniśmy wcześniej zarezerwować sobie nocleg. W tym celu wystarczy posłużyć się prostymi słowami kluczowymi, „hotele Warszawa” lub w drożej opcji jaką są „Apartamenty Warszawa” i już sytuacja się rozjaśniła. Znaleźliśmy wiele ofert, a więc nadszedł czas na wyjazd do miasta stołecznego Warszawy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!