Modele zawiesia

Kwi 4, 2008 przez

Zawiesia jako urządzenie, na którym można zawieszać, a następnie podnosić pewien ładunek, może charakteryzować się różnym rodzajem montażu ładunku. W zależności od modelu zawiesia ciężar montowany może być w inny sposób. I tak na przykład ładunek może być podniesiony za pomocą elektropermanentnych magnesów, zawiesi krążkowych czy linowych.
W branży budowlanej termin zawiesia jest słowem bardzo popularnym. W codziennym życiu stosowane na pewno dużo rzadziej, w wielkim stopniu nieznajome jest ono dla człowieka spoza branży. Czym zatem są zawiesia? To urządzenia, które są dodatkowym elementem dźwiga, cięgnika czy suwnicy. Do ich budowy wykorzystywane są różnego rodzaju materiały.
W branży budowlanej, w której zawiesia są urządzeniem często stosowanym, znane są różne rodzaje zawiesi. W zależności od potrzeb, rodzaju ładunku, jaki ma zostać podniesiony stosuje się inny rodzaj zawiesia. Wśród najbardziej popularnych zawiesi wymienić można między innymi zawiesia belkowe (inaczej trawersy), cięgnowe, chwytne i zaczepowe. W każdym z tych rodzajów można by wyróżnić swoiste podkatergorie zawiesi. W sumie zatem na rynku istnieje wiele modeli różnego rodzaju zawiesi.
Zawiesia to urządzenia, które montuje się na dźwigu czy suwnicy w celu montażu na nim pewnego ciężaru. Dzięki zawiesiom możliwe jest podnoszenie, obwiązywanie czy, jak sama nazwa mówi, zawieszania różnego rodzaju ładunków. Najczęściej zawiesia nie są zintegrowanym elementem dźwigu, a jedynie montowane są w razie potrzeby na haku zblocza.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!