Matematyka w kasynie

Kwi 13, 2011 przez

Niektóre gry towarzyskie wymagają szeregu o wiele bardziej wymagających umiejętności, niż mogło by się wydawać. Za królewską grę od zawsze uchodziły szachy, które w istocie wymagają od zawodników niesamowicie analitycznego, matematycznego spojrzenia na szachownicę. W rzeczywistości ruchy pionków i ewentualne konsekwencje, otwarte drogi kontrataku dla rywala, dają się bardzo łatwo opisać językiem matematycznym. Ci, którym szacowanie prawdopodobieństwa, analiza ruchów przychodzą z łatwizną, doskonale radzą sobie w świecie matematyki, bardzo dobrze radzą sobie w takich grach. Jak się okazuje, gry karciane również można opanować do perfekcji i wyeliminować z rozgrywki wiele nieprzewidywalnych elementów. W pokerze czy blackjacku pewna doza niebezpieczeństwa, ryzyka i losowości nie da się wykluczyć.

Mimo wszystko, dzięki odpowiedniemu rozsądnemu graniu i wycofywaniu się wtedy, gdy nasze szanse mocno pikują w dół, można ograniczyć przegrane do niskich kwot i zoptymalizować wygrane tak, by noc spędzona przy stole pokerowym ostatecznie okazała się korzystna. W najpopularniejszej odmianie pokera, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w świecie sportu jak i hazardu, gracz otrzymuje tylko dwie karty do swojej ręki. Dalej jego gra, czyli decyzja o podbijaniu stawek, sprawdzaniu rywali, zagraniu all-in czy spasowaniu z rozdania, opiera się już wyłącznie na pewnych matematycznych założenia. W rzeczywistości można grę w pokera opisać w kilku bardziej skomplikowanych założeniach i hipotezach matematycznych. Ich zrozumienie dla zwykłego człowieka jest bardzo trudne i zajmuje dużo czasu, a do tego bardzo potrzebna jest umiejętność zapamiętywania kart, które już się pojawiły na stole.

Jednak posiadając wszystkie te trudne do opanowania umiejętności można zdecydowanie lepiej i skuteczniej podejmować decyzje w trakcie rozdania pokerowego. Matematyka odgrywa tutaj kluczowe znaczenie i osoba, która doskonale potrafi oszacować rachunek prawdopodobieństwa na żywo przy stole ma dużo łatwiej niż ktoś, kto genialnie odczytuje grymasy, tiki i znaki niewerbalne rywali.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.4/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Matematyka w kasynie, 7.4 out of 10 based on 10 ratings

Podobne

Podziel się!