Marzenia na kredyt

Kwi 11, 2012 przez

Mieszkaniowy kredyt hipoteczny na lataKredyty pomagają spełniać marzenia. Wie o tym każdy, ale niestety nie każdy potrafić korzystać z takiej opcji we właściwy sposób. Bardzo często niepohamowane korzystanie z wszelkiego rodzaju dostępnych na rynku kredytów bądź linii kredytowych prowadzi do ruiny finansów domowych.

Wiele gospodarstw domowych boryka się dzisiaj z ogromnymi problemami finansowymi tylko przez to, że zachłysnęły się możliwością jakie dają kredyty bankowe dostępne na rynku.

Oferty sprzedaży wszelkich dóbr zaczynając od podstawowych produktów AGD w hipermarketach, poprzez salony dilerskie i sprzedaż samochodów nowych oraz używanych a na nieruchomościach skończywszy. Wszystko to obecnie może być kredytowane czyli finansowane z pieniędzy banku, który nam je pożyczka na określonych warunkach, przy czym, co oczywiste, nie robi tego charytatywnie.

Kredyty gotówkowe, samochodowe czy mieszkaniowe kredyty hipoteczne pomagają spełniać marzenia. Jak widać mogą być jednak niebezpieczne. Każdy kto nie posiada wyrobionej mocnej dyscypliny finansowej powinien kredytów unikać lub po prostu szerokim łukiem omijać wszelkie stanowiska bankowe w marketach oferujące szybkie kredyty bez BIK, pożyczki na dowód, bez zaświadczeń czy żyrantów i inne tego typu bankowy chwyty mające tylko jeden cel: zwabić potencjalnego klienta, podpisać umowę kredytową i pobierać raty miesięczne składające się, z kwoty pożyczonej, marży oraz oprocentowania, a nierzadko jeszcze drogiego ubezpieczenia kredytu.

Dlatego osoby o słabej kondycji finansowej oraz słabej dyscyplinie w planowaniu wydatków powinny najpierw spróbować oszczędzać, czyli odkładać stałą kwotę co miesiąc, najlepiej kwotę równą ewentualnej racie kredytowej, po to, aby zobaczyć jakim wyrzeczeniem jest spłacanie kredytu oraz sprawdzić czy faktycznie nasze dochody pozwalając na regulowanie terminowe rat miesięcznych. Niezaprzeczalnie plusem takiego ćwiczenia oprócz wyrobienia sobie nawyku systematycznego odkładania jest jakby na to nie patrzeć uzbieranie dość pokaźnej sumki na swoim koncie.

Można by powiedzieć, że zamiast brać kredyt lepiej wcześniej odłożyć sobie na planowany zakup. Można tak zrobić w przypadku niedrogiego samochodu lub pralki czy telewizora, ale niestety nie da się tak zrobić planując budowę domu czy zakup mieszkania. W takim przypadku musielibyśmy zbierać pieniądze przez długie lata, a uzbierawszy określoną kwotę okazałoby się, że albo jesteśmy już za starzy, albo mieszkania poszły do góry i znowu nas na nie stać. Dlatego wyjściem jest kredyt hipoteczny który pozwala nam zrealizować marzenie o dachu na głową już teraz, a sprawę zapłaty za to marzenie pozwala nam odsunąć w czasie.

Jak zmienił się sposób obliczania zdolności kredytowej czyli kondycji finansowej potencjalnego kredytobiorcy po wprowadzeniu rekomendacji S:

Przed wprowadzeniem rekomendacji S, jeżeli klientowi brakowało zdolności kredytowej to wystarczyło przeciągnąć okres spłacania kredytu, o który to starał się kredytobiorca i w ten sposób obniżała się miesięczna rata a więc przy takich samych uwarunkowaniach budżetowych znacznie łatwiej można ją było spłacać i w rezultacie tego podnosiła się zdolność kredytowa.

Rekomendacja S jasno stawia sprawę i mówi że zdolność finansowa może zostać policzona tylko i wyłącznie dla jednego maksymalnego okresu kredytowania niezależnie na jak długi okres faktycznie podpisywana jest umowa o kredyt hipoteczny.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)