Ludzie kabaretu

Mar 15, 2008 przez

W obliczu współczesnej gonitwy zawodowej chwila relaksu staje się dla niektórych przysłowiową zbawienną chwilą. Kabaret, który w specyficzny sposób ma nas rozbawiać i wprawiać w dobry nastrój, jest zatem idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dzięki osobie, jaką jest Marcin Daniec, można zrelaksować się, wsłuchując się w kabaretowy żart.
Historia kabaretu sięga 1881 roku, w którym to powstał pierwszy na świecie kabaret o przetłumaczonej na język polski nazwie Czarny Kot. Kabaret ten narodził się we Francji. W Polsce na powstanie kabaretu musieliśmy czekać do 1905 roku, kiedy to na scenie pojawił się Zielony Balonik. Współcześnie nastąpił spory rozwój działalności kabaretowej, dzięki czemu narodziło się wiele nowych grup. Wśród nich między innymi Kabaret Pod Wyrwigroszem czy Kabaret Ani Mru Mru. Do znanych współczesnych artystów kabaretowych należy również Marcin Daniec, który od 1994 roku występuje samodzielnie.
Kabaret to sztuka widowiskowa, którą cechuje satyryczny charakter. Przy zastosowaniu ironii, humoru, odrobiny groteski, wyśmiewa, piętnuje współczesną nam rzeczywistość. W skład kabaretu wchodzi najczęściej kilka osób. Do jednych z czołowych przedstawicieli polskiego kabaretu należy Marcin Daniec. Dzięki swojej żywiołowości, umiejętności gry aktorskiej wyśmienicie potrafi sprowadzić przedstawiane i komentowane przez siebie wydarzenia w formę żartu i satyry.
Współczesny świat zmusza nas do pędzenia, gonienia nie do końca nawet często wiadomo za czym. Nieustanna praca i wysiłek, zadania do wykonania, pośpiech i pewna nieskoordynowana gonitwa. Pośród tych wszystkich zadań i działalności każdy próbuje znaleźć moment na zasłużony wypoczynek. Jedną z form relaksu jest chociażby kabaret.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!