Loterie i hazard

Sty 10, 2011 przez

Za hazard uważane są między innymi loterie pieniężne. Nie raz słyszymy o takich loteriach w mediach. Są reklamowane w telewizji, możemy kupować kupony w kolekturach. Lubimy taki lekki hazard. Wiemy, ze nie stracimy zbyt wiele – kupony loteryjne nie są drogie a możemy zyskać, możemy wygrać określona sumę pieniędzy. Czasami taka wygrana nie jest wcale wysoka. Wiele zależy od konkretnej loterii, od puli wygranej. Loteria jest typową grą losową. Tu liczy się przede wszystkim nasze szczęście i przypadek.

Sami nie możemy zdziałać zbyt wiele, nie możemy wpłynąć w żaden sposób na to, by zdobyć główną wygraną. Możemy jedynie kupić większą ilość losów lecz nie oznacza to wcale, ze prawdopodobieństwo głównej wygranej drastycznie się zwiększy. Dlatego też trzeba zawierzyć przypadkowi – albo wygramy albo nie wygramy. By mieć szanse na wygraną konieczne jest zakupienie kuponu czy też biletu loteryjnego. Ceny takich biletów są bardzo różne – wszystko zależne jest od rodzaju loterii. W loterii o wygranej decyduje losowanie. Wśród loterii wyróżnić można te fantowe oraz loterie pieniężne. Mimo, iż loterii nie spotkamy w kasynach, nie będziemy mogli w nią zagrać w wielkim kasynie w Monte Carlo są one uważane za gry hazardowe. Losy nie są drogie – cena ich jest zachętą, by nabyć ich jak najwięcej.

Często atrakcyjne nagrody – samochody, sprzęt RTV, wysokie sumy pieniężne kuszą, by taki los loteryjny nabyć, by sprawdzić swoje szczęście i być może wygrać tą główną nagrodę, która jest dla nas tak bardzo atrakcyjna. Chętnie bierzemy udział w tego typu loteriach. Jeżeli nie wygramy nie przejmujemy się zbyt bardzo – wszak los kosztował niewielkie pieniądze. Musimy jednak zastanowić się nad tym, jakie jest prawdopodobieństwo wygrania nagrody głównej – a to niestety zazwyczaj nie jest zbyt wielkie. Ale przecież możemy się zabawić, możemy się sprawdzić, możemy zobaczyć, czy mamy szczęście w tego typu grach losowych – loteria jest przecież typową grą losową, w której wygrana zależy przede wszystkim od naszego szczęścia.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 7.7/10 (13 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Loterie i hazard, 7.7 out of 10 based on 13 ratings

Podobne

Podziel się!