Lokaty bankowe a lokaty strukturyzowane

Sie 5, 2016 przez

Gdy chcemy zainwestować swoje pieniądze, zastanawiamy się, jak to zrobić, by były one bezpiecznie, a nasze szanse na zarobek były spore. Decydujemy się wówczas na tak zwaną lokatę bankową. Aby znaleźć dla siebie najlepszą lokatę należy zapoznać się z ofertami banków, gdyż są one bardzo różne.

Często okazuje się, ze najlepsze lokaty proponują małe banki, zaś wielkie nie podają nam dobrych propozycji. Warto Casual Woman Saving Moneyskorzystać wówczas z rankingu lokat i wybrać coś  dla siebie. Wybór odpowiedniej lokaty zależeć będzie od tego, jaką kwotę chcemy zdeponować oraz na jak długo planujemy założyć umowę. Jest to zatem nasza osobista decyzja. Możemy założyć lokatę w sposób tradycyjny, czyli udać się do banku i skorzystać z kompetencji pracownika, ale również można założyć tak zwaną e-lokatę, czyli założyć ją korzystając z własnej strony internetowej. Jest to opcja z pewnością bardziej wygodna, jednak należy zapoznać się wówczas z ważnymi terminami bankowymi. Należy wiedzieć również czym jest oprocentowanie stałe, czym jest zmienne i które wybrać dla lokaty długoterminowej, a które dla krótkoterminowej. Są to bardzo ważne decyzje dotyczące naszych lokat. W przypadku lokaty krótkoterminowej dobrze jest wybrać oprocentowanie stałe, zaś długoterminowa podchodzi zwykle pod oprocentowanie zmienne. Na rynku jest wiele rodzajów lokat bankowych, jednak bardzo charakterystyczna i skomplikowana jest lokata strukturyzowana, której kapitał jest inwestowany na dwa sposoby. Należy zapoznać się z tym, w jaki sposób ona funkcjonuje

Lokata strukturyzowana – cechy

Jeżeli decydujemy się na lokatę strukturyzowaną musimy wiedzieć że zapewnia nam ona częściową lub pełną ochronę kapitału. Bank wówczas określa, jaki procent naszego kapitału jest nam proponowany na koniec umowy. Oczywiście występuje możliwość, ze bank oddaje nam 100% naszej inwestycji. Lokata strukturyzowana ma określony czas trwania, jednak należy wiedzieć, że zazwyczaj trwa ona od dwóch do trzech lat. Posiada ona również gotowy sposób wyliczania stopy zysku oraz warunki, w jakie musimy spełnić, by je uzyskać. Lokata strukturyzowana charakteryzuje się tym, ze bank inwestuje pewną część naszego kapitału w niepewne instrumenty finansowe, co niesie za sobą pewne ryzyko. Sytuacja ta jest jednak z góry określona przy podpisywaniu umowy.

Ranking najlepszych ofert lokat na rynku znajdziesz na stronie oszczednoscionline.pl/ranking-lokat.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)