Lokata idealną inwestycją dla ostrożnych

Cze 6, 2013 przez

Istnieje bardzo duża grup osób, które chciałyby inwestować swoje pieniądze i je pomnażać jednak nie robią tego z obawy przed utratą oszczędności, jakie udało im się zgromadzić na przestrzeni wielu lat. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem są lokaty bankowe, które pozwalają zarobić i są bezpiecznym instrumentem inwestycyjnym.

Dlaczego lokaty są takie bezpieczne?

Bezpieczeństwo lokat bankowych jest zapewnione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, instytucję, która ma chronić depozyty bankowe. Istnieją oczywiście pewnego rodzaju ograniczenia. Fundusz gwarancyjny zapewnia ochronę kapitału w stu procentach tylko do stu tysięcy złotych. Większe depozyty są chronione do 80 procent. Teoretycznie bankructwo banku jest mało prawdopodobne, jednak jak pokazały ostatnie lata nie jest to wykluczone, dlatego tak istotne jest, aby złożone pieniądze na lokacie były zabezpieczone przez odpowiednie instytucje.

Inwestując w lokaty raczej nie mamy, co liczyć na ogromne zyski jednak można nieźle zarobić dobierając odpowiednią lokatę i dodatkowo nie martwić się o ryzyko jak w przypadku inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych czy rynku walutowym Forex, gdzie każdy kolejny dzień może przynieść ogromne zmiany w kursach.

W niektórych przypadkach mamy możliwość sprawdzenia, ile dokładnie otrzymamy po wygaśnięciu lokaty. Taką możliwość dają lokaty ze stałym oprocentowaniem, w związku, z czym można bez problemu obliczyć końcowy zysk. Do obliczania zysku z lokat służą różnego rodzaju kalkulatory finansowe oraz porównania. Taki kalkulator jest dostępny np. na stronie oprocentowanielokat.info. Przy lokatach bankowych również mamy możliwość poniesienia niewielkiego ryzyka, dzieje się tak w przypadku lokat połączonych z inwestowaniem w opcje np. akcje czy papiery dłużnicze.

Jakie mamy możliwości wyboru?

Duży wachlarz ofert przygotowanych przez banki pozwala dowolnie wybierać i kreować nasz portfel inwestycyjny, pozwalając na zarobek i spokojny sen, bez obaw o to, co będzie jutro. Do wyboru mamy lokaty krótko i długo terminowe, lokaty o stałym i zmiennym oprocentowaniu, lokaty progresywne, w których oprocentowanie wzrasta wraz z każdym kolejnym okresem rozliczeniowym, lokaty walutowe czy strukturyzowane. Dla osób z większą ilością gotówki banki przygotowały lokaty rentierskie oraz lokaty negocjowane.

Lokaty to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią i nie chcą ponosić ryzyka inwestycyjnego. W końcu można w bezpieczny sposób zarabiać nie denerwując się utratą pieniędzy. Takie sposób inwestycji pozwala spać spokojnie i zarabiać.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)