Linie lotnicze Ryanair

Maj 18, 2010 przez

Założenie linii lotniczych to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Trzeba mieć bogate doświadczenie, wiedzę i dużo pieniędzy. Żeby stać się właścicielem linii lotniczych trzeba mieć również ogromny zapał i latanie musi być największą pasją takiej osoby. Jednak to często nie wystarczy. Małe prywatne linie lotnicze nie są w stanie funkcjonować na rynku, pośród dużych potentatów lotniczych. Oczywiście niektórym uda się przetrwać i odnieść sukces. Tak było na przykład z liniami lotniczymi Ryanair. Na początku była to mała rodzinna firma, która operowała na jednaj trasie. Dziś linie lotnicze Ryanair są najbardziej znaną linią w Europie. Aby odniosły tak ogromny sukces potrzebna była wytrwałość i odpowiedzialność w dążeniu do celu.

Założyciel tych linii stał się najbogatszym człowiekiem w swoim kraju. Odniosły niesamowity sukces. Dziś samoloty Ryanair widywane są niemal na wszystkich lotniskach Europy. Linie lotnicze takie jak te, stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zaraz po nim liczy się szybkość, komfort i niskie ceny biletów. Na rynku istnieje dużo linii lotniczych, które działają opierając się na tych zasadach. Operują głównie na trasach krótko i średniodystansowych. Lotami o dalekim zasięgu zajmują się duże linie lotnicze. Tanie linie lotnicze bardzo często są również przewoźnikami operującymi na trasach krajowych, pełniąc rolę łącznika dla dużych linii lotniczych. Zajmują się również lotami czarterowymi dla biur podróży lub osób prywatnych.

Przewożą ładunki i pocztę, robią wszystko aby podnieść poziom świadczonych usług. Rezygnują z darmowych posiłków na pokładach samolotów lub korzystają z małych, mniej uczęszczanych lotnisk aby obniżyć koszty lotów. Szczególnie w pierwszych latach działalności tanie linie lotnicze muszą korzystać z różnych możliwości aby zyskać uznanie i dobrą opinię wśród pasażerów. Nowo powstałe linie często również korzystają z wydzierżawionych samolotów, których eksploatacja jest tańsza. Tak było właśnie z liniami lotniczymi Ryanair, dziś są właścicielami ponad dwustu samolotów typu Boeing.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)