Linie lotnicze Air Italy

Maj 4, 2010 przez

Air Italy to włoska czarterowa i tania linia lotnicza, która powstała w 2005 roku. Zajmują się głównie organizowaniem lotów wycieczkowych w Europie, Brazylii i Kenii. Linie lotnicze Air Italy to nie duży przewoźnik, który wykorzystuje około dziesięciu samolotów typu Boeing. Operuje regularnie na około piętnastu trasach. Linie lotnicze Air Italy obsługują połączenia do Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Europy. Na pokładach samolotów Air Italy polecieć można miedzy innymi do Dubaju, na Malediwy a także do Kolumbii, Brazylii, Guadelope, Kenii, Sudanu, Tanzanii i na Wyspy Zielonego Przylądka. Linie lotnicze Air Italy od niedawna operują na tych regularnych trasach, większą uwagę swej działalności skupiają na lotach czarterowych.

Samoloty Air Italy operują również na trasach krajowych. Łączą około trzynastu włoskich miast z wieloma miejscami Europy i świata. Włochy to państwo, które rocznie odwiedza wielu turystów, biznesmenów, pielgrzymów jak również ludzi poszukujących pracy lub lepszego życia. Turystyka jest tu jedną z najlepiej w Europie rozwiniętych dziedzin gospodarki. Linie lotnicze Air Italy dzięki temu rozwojowi mogą wciąż się rozwijać i podnosić poziom świadczonych usług. Przepływ ludności przez ten kraj jest tak duży, że Air Italy mają wciąż masę pasażerów chcących podróżować tanio, szybko i bezpiecznie.

Linie lotnicze Air Italy pozwalają ludziom na zwiedzanie Włoch w sposób wygodny i komfortowy. Linie lotnicze Air Italy stworzyły swój polski oddział Air Italy Polska, który obsługuje loty międzykontynentalne i europejskie. Baza operacyjna tego oddziału mieści się w Warszawie, a samoloty Air Italy Polska odlatują również z lotnisk w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Współpraca ta układa się bardzo dobrze i Air Italy planuje duże inwestycje w jej rozwój. Linie lotnicze Air Italy mają również podpisaną umowę współpracy z egipskim przewoźnikiem wycieczkowym na obsługę niektórych lotów wycieczkowych. Linie lotnicze Air Italy czekają na dostawę nowych samolotów dzięki którym rozbudują siatkę regularnych połączeń.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)