Lingwistyczne podejście do opisów gg

Lis 20, 2007 przez

Od początków istnienia idei komunikatorów internetowych ich twórcy zachodzili w głowę, jak uczynić interfejs i funkcjonalność danego programu jeszcze bardziej interaktywną i interakcyjną. Pierwsze komunikatory działały w trybie tekstowym i o te dwie, jakże istotne cechy było bardzo ciężko. Z pomocą twórcom komunikatorów synchronicznych przyszli sami internauci, których aktywność komunikacyjna doprowadziła do powstania tzw. Emotikonów – kombinacji znaków odzwierciedlających emocje bądź uczucia towarzyszące rozmowie. Programiści i developerzy podchwycili trend i w ten sposób powstała koncepcja statusów z opisem. W popularnym komunikatorze gg mamy do dyspozycji szereg statusów, które mówią naszym znajomym, których lista znajduje się w kontaktach, czy jesteśmy dostępni, zajęci, czy może nas nie ma, bądź nie możemy w tej chwili rozmawiać.

Opisy gg to odrębna kwestia. Precyzują one bowiem dokładnie nasz stan emocjonalny, bądź jakieś konkretne oczekiwania, czy preferencje dotyczące chęci podjęcia rozmowy. Opisy do gg mogą mówić na przykład o tym, że mamy podły nastrój, co w przypadku, kiedy dany opis nie określa, czy chcemy rozmawiać, czy nie może zostać przez naszych znajomych odebrane, jako komunikat, że właśnie oczekujemy wsparcia.

Opisy na gg wykorzystywane są często także wówczas, gdy z jakichś powodów zawodzi sam komunikator. Kiedy urywa się nam połączenie internetowe i musimy co chwilę restartować gg. Łatwo wybrnąć z takiej sytuacji podając adekwatny opis, który poinformuje naszych rozmówców, że aktualnie mamy problemy techniczne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!