Kto w dzisiejszych czasach dałby radę bez kasy fiskalnej?

Cze 6, 2013 przez

Kasa fiskalna Mercury 116FDawniej, kiedy nie mieliśmy do czynienia z tak szybkim rozwojem elektroniki i elektromechaniki ludzie musieli sobie jakoś radzić i wykonywali większość czynności samodzielnie i to z zaskakująco dobrym skutkiem. Obecnie, kiedy mamy dostęp do najróżniejszych urządzeń elektrycznych i gadżetów ludzie przestali się przemęczać oddając nieraz całą lub większą część swojej pracy maszynom. Prostym przykładem mogą być wszelcy kupcy i sprzedawcy, którzy kiedyś musieli wszystko liczyć ręcznie, nieraz kilkakrotnie, by upewnić się, że wynik jest poprawny. Wszystkie rachunki i obliczenia prowadzili na papierze. Dzisiaj mają kasy fiskalne. Fakt ten jest niewątpliwie zaskakujący, jednak nie mija się z prawdą.

Obecnie już prawie nikt nie korzysta ze starych metod liczenia, długopis i zeszyt odszedł w niepamięć. W końcu wystarczy wydać kilkaset złotych i staniemy się właścicielami urządzenia, które zrobi za nas wszystko. Technika pozwala na to, że współczesne kasy fiskalne, czyli urządzenia, które spisują listę sprzedanych produktów, sumują ich koszt i drukują dowód zakupu tzw. paragon, prawie w 100% wyręczają sprzedawcę w pracy, jaką musiałby wykonać, gdyby takiego urządzenie nie posiadał. Bardziej zaawansowane urządzenia fiskalne wyświetlają stan magazynowy, podsumowują dzień czy miesiąc pracy i tworzą raporty.

Współczesny handlowiec nie musi nawet martwic się o to czy poprawnie obliczy resztę dla klienta wystarczy że wpisze jaka kwotę otrzymał, a urządzenie zwróci mu wartość reszty. Kasy fiskalne są jak najbardziej potrzebnym w każdym sklepie przedmiotem, który znacznie usprawnia jego prowadzenie, jednak dzięki nim, a raczej przez nie ludzie staja się coraz bardziej leniwi, przestają używać zdrowego rozsądku zdając się całkowicie na maszynę, która również może się pomylić i to w momencie, którego byśmy się nie spodziewali. Poza tym, kiedy nie było kas, ludzie liczyli wszystko ręcznie, ćwiczyli arytmetykę, pamięć, a teraz… Teraz nawet już o tym nie pamiętają w końcu urządzenia elektryczne zrobią to szybciej, no i nie trzeba się męczyć.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!