Kreatyna dla sportowców

Kwi 21, 2008 przez

Już w pierwszym etapie stosowania kreatyny, twoje mięśnie stają się większe. Wzrasta wtedy poprawa wydolności organizmu, dzięki której możliwe są dłuższe, intensywniejsze treningi. Przyśpieszają one z kolei budowanie mięśni oraz zmniejszenie się ilości tkanki tłuszczowej. Aplikowanie kreatyny wraz z cukrem – dekstrozą, zwiększa wydzielanie insuliny, która z kolei wtłacza kreatynę mięśni i może powoduje szybsze jej wchłanianie a tym samym reakcje na bodźce wzrostu. Zapotrzebowanie na kreatynę wynosi ok. 1,5 – 2 gramów na dzień. ½ dawkę dostarczonej kreatyny organizm ludzki rozkłada sam a resztę potrzebną mięśniom należy dostarczyć w pożywieniu lub biorąc odżywki dla sportowców w postaci kreatyny. Już dzięki trzymaniu odpowiedniej diety organizm jest zdolny wytworzyć ok. 1 grama kreatyny.

Należy pamiętać by dostarczyć do organizmu takie pierwiastki jak: cynk, chrom, wanad ponieważ ich niedobór ma niekorzystny wpływ na magazynowanie kreatyny przez mięśnie, przyjmowanie lecytyny oraz magnezu. Współpracują one z kreatyną i stymulują ją do działania. Dlatego prawidłowe dostarczanie witamiy B, picie około 2 litrów wody dziennie, stosowanie kreatyny wraz dekstrozą, w celu zwiększenia wydzielania insuliny, zapewnia prawidłowy transport kreatyny do mięśni. Kreatyna nie wpływa negatywnie na inne spożywane z nią odżywki co powoduje, że jest tak popularna i często stosowana przez sportowców. Kreatyna jest właściwym wyborem odżywki dla tych sportowców, którzy pragną wyrobić sobie sylwetkę i przybrać suchą masę mięśniową.

Bogaty wybór odżywek w tym kreatyny znajdziesz w sklepie internetowym Fitfactory.pl. Możemy poszczycić się niskimi cenami ze względu na dostęp do tych produktów prosto od dystrybutora takich firm jak: Universal, Ultimate Nutrition, VitalMax, MuscleTech, FitMax, SportPharma, Six Star, Syntrax, Sports One, Pro Lab, InterActive Nutrition i wiele innych. Dzięki temu mają państwo zapewnione że odżywki są najwyższej jakości i w tak niskich cenach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!