Krakowski rynek nieruchomości

Mar 15, 2008 przez

Dynamika i niespotykane dotychczas przemiany są cechą charakterystyczną krakowskiego rynku nieruchomości. Obserwujemy, że po wejściu Polski do UE nastąpiło bardzo duże zainteresowanie Krakowem, a wzrost cen odnotowuje się w każdym segmencie rynku, począwszy od mieszkań poprzez powierzchnie magazynowe, a na działkach skończywszy.
Od 2004 roku wyraźnie zaznacza się przewaga popytu nad podażą i nic nie wskazuje na jego spowolnienie lub stabilizację. Wydaje się, że wartość inwestowania w nowe nieruchomości zaczęli doceniać mieszkańcy Krakowa jak i obcokrajowcy. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt lokowania w Krakowie wielu nowych zagranicznych inwestycji, nastawionych na wykorzystanie kapitału ludzkiego: młodych, dobrze wykształconych absolwentów krakowskich uczelni wyższych. Rodzi to duży popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe i zainteresowanie rynkiem mieszkań.

Ogromną rolę odgrywa także dynamiczny przyrost liczby turystów odwiedzających miasto, przekładający się na wzrost inwestycji hotelowych i większą liczbę transakcji gruntowych.
Jeśli chcesz kupić ziemię pod dom, spiesz się. Ceny “ziemi” w ostatnich miesiącach ruszyły z kopyta. W atrakcyjnych lokalizacjach wzrosły od początku roku od kilkunastu do nawet 100 proc.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!