Kraków, miasto możliwości

Lip 2, 2015 przez

Kierując się palcem po mapie na południe od naszej stolicy, postrzeganej różnie w zależności od stopnia przywiązania i doświadczeń, z pewnością naszą uwagę przyciągnie Kraków. Jedno z większych miast w Polsce, które rozwija się w zawrotnym tempie, walczyło o organizację wielkich imprez sportowych, posiada wspaniałą starówkę i wreszcie też jest byłą stolicą Polski. Grodem Kraka, jak to mówią ludzie zafascynowani legendami.

Przejeżdżając przez to miasto zauważymy kilka rzeczy, po pierwsze – walczy od pewnego czasu ze smogiem. Spowodowane jest to rozrastającym się przemysłem, co wiąże się także z wydzielaniem do atmosfery spalin i wielkich ilości dymu. Po drugie, co ciekawe albo i też nie, miasto to jest ostatnimi czasy strasznie zakorkowane. Wzrastająca ilość samochodów i ciągłe remonty sprawiają, że godziny poranne oraz szczytu są często w Krakowie nie do przeżycia. Stoimy i czekamy, potem ruszamy na kilka sekund po czym wracamy do czynności pierwszej. O ile krótkotrwały postój w korku może być dla nas pożyteczny (żyjemy w zawrotnym tempie, warto czasem przystanąć), o tyle długotrwały pobyt w tym ,,udogodnieniu dla zmotoryzowanych” tylko szarga nasze nerwy. I w tym momencie dochodzimy do ciekawego pytania.

Dlaczego zatem Kraków?

Hasła w internecie dotyczące życia w tym mieście zajmują za naszą stolicą drugie miejsce w wyszukiwarce. ,,Domy w Krakowie” czy też ,,nieruchomości w Krakowie” to dumne frazy występujące w komputerze każdego z nas. Miasto rozwija się, ludzie do niego przybywają, często w poszukiwaniu lepszego życia. Może zatem w dawnej stolicy nie jest tak źle? Opinie niektórych wydają się być w tej kwestii solidnie przesadzone.

Niektórzy ludzie cenią sobie wielkie aglomeracje będące źródłem wielkich możliwości. Kraków z pewnością należy do takich miejsc. Gdzie, jak nie tutaj, możemy się dorobić? Znaleźć wymarzoną pracę czy chociażby poszukać jakiejkolwiek płatnej godnie i pozwalającej nam żyć na jakimś poziomie. Nowe drogi, nowe inwestycje a do tego rozwijająca się kultura. Świat miejski żyje także i nocą a do tego zapewnia nam udogodnienia o jakich możemy tylko pomarzyć w małych miejscowościach. Teatr, kino czy też jakieś miejsce pozwalające nam się zrelaksować po ciężkim tygodniu w postaci kortów tenisowych, hali wynajmowanej dla pasjonatów sportu zespołowego czy też może boisko piłkarskie. Jeżeli żyjemy w dużym mieście, dostajemy możliwość wyboru tego, co akurat nas interesuje. Nikt nie interesuje się naszymi poczynaniami, bo ciężko byłoby zapamiętać aż tyle twarzy. Znamy tylko te osoby, które chcemy znać. Możemy śmiało unikać niektórych osób, nie jesteśmy przecież ograniczenie miejscowością, w której żyjemy Do tego naszym oczom często ukazują się coraz to większe i coraz to nowocześniejsze centra handlowe, w których robienie zakupów dla niektórych stało się weekendowa pracą. Możemy zakupywać rzeczy po niższej cenie, konkurencja bowiem sprawia, że ceny muszą być dostosowane do potrzeb rynku.

Istnieje wiele zalet mieszkania w dużych aglomeracjach, owszem – mamy także niedogodności związane z tym faktem, jednak większość z nas żyje właśnie tutaj – w dużych miastach, w których możliwości rosną z każdym dniem. Dlatego też hasła przytoczone wyżej są i będą popularne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!