Kraków jak marzenie

Wrz 27, 2017 przez

Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk-to jedne z najczęściej wybieranych miast do zamieszkania w Polsce. Każde z tych miejsc ma swoją historię, wyjątkową atmosferę, niepowtarzalny klimat, ale i piękną architekturą. Szczególnie często wybierany na najpiękniejsze miasto w Polsce (zdaniem młodzieży, ale i tych starszych) jest Kraków – gród Kraka.

Tysiące studentów z całego państwa przyjeżdża właśnie tam, by doświadczyć życia studenckiego w najbardziej klimatycznym mieście Małopolski. Mieszkanie w nowym mieście jest próbą usamodzielnienia się i uniezależnienia od rodziny. Innymi słowy – pozwala to młodemu człowiekowi dojrzeć, dorosnąć, wziąć życie w swoje ręce. Oczywiście, wielu studentów nie będzie od początku nauki pracować, zwłaszcza, jeśli dostępna będzie pomoc finansowa od rodziców. Inni będą dużo się uczyć i spędzać czas na rozwijaniu swoich umiejętności, by zdobyć rozmaite stypendia uczelniane. A gdzie będą mieszkać? Każdy wie, że uczelnie mają swoje akademiki, internaty, bursy-ogółem, miejsca do noclegu dla studentów. Taka opcja nie jest zbyt droga, zwłaszcza, jeśli mieszka się w pokoju z kilkoma osobami. Można naprawdę poczuć się jak na wycieczce szkolnej! Nie jest to najwygodniejsza opcja zamieszkania dla każdego-nie wszyscy lubią bezustannie spędzać czas w gronie znajomych, a co za tym idzie, w hałasie. Nie można sobie pozwolić wówczas na dużo prywatności, choć niektórym taki styl życia odpowiada. Mieszkanie w Krakowie okazuje się więc rozwiązaniem dla takich osób. Wynajem może kosztować więcej niż akademik, dlatego dobrze mieć dodatkową pracę, ale na pewno człowiek mieszkający w wynajętym mieszkaniu poczuje duży przypływ niezależności. Zawsze można zaprosić koleżankę czy kolegę do wspólnego mieszkania, jako lokatorzy, a nadal będzie to więcej prywatności niż w publicznym akademiku. Plusem jest właśnie to, że towarzystwo dobiera się sobie samemu, a nie jest przydzielane z góry. Najdroższą opcją jest kupienie nowego mieszkania, choć można to nazwać już szczytem odpowiedzialności, gdyż mieszka się “na swoim”. Developer wybierze dla Ciebie najlepszą lokalizację (w Twoim zakresie cenowym) i dokończy pracę przy budowie mieszkania, może też pomoże z umeblowaniem. Niestety, jeśli chodzi o zarobki studenta i ewentualne dodatki finansowe od rodziny, fundusze osoby uczącej się na pewno nie będą zbyt duże, więc decyzja o kupnie nowego mieszkania może wiązać się z wzięciem kredytu, najczęściej w takiej sytuacji przez rodziców, gdyż student nie ma zdolności kredytowej na tak duże sumy pieniędzy, a rodzice ze stałą pracą mogą sobie pozwolić na kredyt mieszkaniowy. To jednak jest sprawa indywidualna, więc nie da się jej określić jako uniwersalnej.

Kraków to magiczne miasto, a dzięki temu, że posiada w swoich ramach jedną z najlepszych uczelni w kraju-zawsze będzie przyciągać tłumy zainteresowanych studentów.

REKLAMA: www.taniemieszkania.pl/mieszkania-Krakow – Mieszkania w Krakowie od Dewelopera

VN:D [1.9.22_1171]
Ocenki: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)
Kraków jak marzenie, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Podobne

Podziel się!