Konsolidacja kredytów – czy to dobre rozwiązanie?

Sie 29, 2014 przez

Konsolidacja kredytów to godny odnotowania pomysł nade wszystko na pozbycie się nieregularnej spłaty rat. Jak to działa?

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż pożyczkobiorca, jaki w konkretnym czasie opłaca kilka pożyczek, ma sposobność otrzymania takiego kredytu, w ramach którego będzie opłacał wcześniejsze zobowiązania. Ten produkt gotówkowy został wymyślony w szczególności dla ludzi, którzy mają spore problemy ze stabilnymi spłatami kredytów gotówkowych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali kredytowej i pozwolić przywrócić stabilność domowemu budżetowi.

W ramach kredytu konsolidacyjnego interesanci mogą liczyć w pierwszym rzędzie na dłuższy okres spłaty. W ten sposób miesięczne raty wszelkich zobowiązań będą zamienione w jedną stałą ratę, która jest mniejsza, niż suma rat wcześniejszych. Przy niższej racie oraz dłuższym terminie regulacji zadłużenia, zadłużeni mają więc większe szanse na regularną spłatę zadłużenia. W momencie konsolidacji jedna rata wysyłana jest do wybranego banku, w jakim zaciągnięty został kredyt konsolidacyjny. Pożyczkobiorca nie zajmuje się już spłacaniem wcześniejszych pożyczek, bowiem to bank po otrzymaniu raty zajmuje się przekazaniem pozostałej części pożyczki dla stosownej instytucji. Ciężar uregulowania poprzednich kredytów jest więc zdjęty z dłużnika.

Czy jednak konsolidacja kredytów to faktycznie znakomite rozwiązanie ze względu na koszty? Okazuje się, że nie do końca. Wydłużony termin spłaty skutkuje wyznaczeniem większych odsetek, jakie powędrują do banku. W końcowym rozrachunku pożyczkobiorcy posiadający kredyt konsolidacyjny ponoszą dosyć wysokie koszta. Poza tym istnieje wiele dodatkowych kruczków, na jakie w momencie konsolidacji warto zwrócić uwagę. W głównej mierze jest to prowizja, jaka do najniższych nie należy. Ewentualnie bank może zechcieć od interesanta dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów należy policzyć wszelkie powiązane z tym koszta. Być może kolejne koszta powiązane z następnym kredytem okażą się niższe, niż konsolidacja. Należy poza tym przejrzeć zestawienia kredytów konsolidacyjnych przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Wybór oferty w tym przypadku jest najważniejszy. Można sprawdzić portale tematyczne i znaleźć zestawienie najtańszych kredytów np. na produktyfinansowe.name. Na jego bazie możemy odnaleźć atrakcyjne kredyty konsolidacyjne. Opłaca się także spojrzeć na treść umowy oraz różne opłaty. Uzyskując takie informacje mamy pewność, że wyłoniony przez nas kredyt konsolidacyjny jest najlepszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!