Kolokacja – dowiedz się czegoś o usłudze

Lut 25, 2008 przez

Kolokacja jest to wynajęcie miejsca w serwerowni lub szafie serwerowej dostawcy usług internetowych na serwer jego klienta. Zarządzanie serwerem to zadanie właściciela tegoż serwera. Właściciel serwera jest odpowiedzialny za zarządzanie i administrację swojego serwera, ale wiele firm udostępnia możliwość reakcji własnych fachowców na zlecenie klienta.


Ile taka kolokacja może kosztować? Wynajęcie miejsca na serwerze firmy oferującej kolokację może być w cenie około 250 złotych netto na miesiąc. To jest oczywiście cena za wynajem miejsca dla jednej jednostki.
Firmy posiadające usługę kolokacji mają wachlarz dodatkowych usług do wykupienia. Wśród nich można znaleźć przykładowo kolokacja w Krakowie na serwerze z mocniejszym zasilaniem czy wykupienie dostępu do Internetu działającego szybciej.
Koszta kolokacji na terenie Polski są wyższe te, które mają firmy na Zachodzie. Całe szczęście, że nie aż tak bardzo. Dużym atutem kolokacji serwerów w kraju jest szybki czas reakcji serwerów i ułatwiony dostęp do serwerowni.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!