Kiedy mam zapłacić podatek?

Gru 8, 2007 przez

Niektóre osoby mają problem z zapamiętaniem daty składania podatku do ZUS oraz do Urzędu Skarbowego, dlatego dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w kalendarz podatkowy. Pamiętajmy, że dobra, własna firma ma wszystkie działania dokładnie zaplanowane, więc żaden błąd nie powinien mieć miejsca. Profesjonalność to podstawa.

Sprawa w składkach na ZUS wygląda następująco. Do 5 dnia miesiąca odpowiednie składki płacą jednostki i zakłady budżetowe oraz gospodarstwa pomocnicze. Do 10 dnia kolejnego miesiąca – płacą osoby fizyczne. Później 15-stego dnia miesiąca zapłatę wykonuję reszta płatników. Urząd Skarbowy przyjmuje  podatki zupełnie inaczej niż ZUS.

Do 20 dnia kolejnego miesiąca osoby, które prowadzą dzialalność gospodarczą wpłacają zaliczkę w wysokości, którą ustalili w zeznaniu podaktowym PIT-5. 5 dni później, czyli odpowiednio do 25 dnia miesiąca podatnicy wpłacają podatek, który wynika z deklaracji VAT 7. Opłacalność naszej inwestycji określa biznes plan, banki przy większych kredytach wymagają stworzenia go.

Każda osoba poważnie zaangażona w swój biznes, powinna być obeznana w takich sprawach (czasie zapłaty podatku i jego wysokości), dlatego powinna zająć się tym osoba kompetentna, czyli księgowa. Wielka lub nawet mała firma nie wyobraża sobie życia bez księgowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!