Kawa na ławę

Wrz 12, 2011 przez

Gdy powieki zaczynają ciążyć niczym wielokilogramowe kloce, a głowa niebezpiecznie kiwa się na boki, poddając się kolejnym falom znużenia – co zrobisz? Zrobisz kawę. I będzie to najlepsza rzecz, jaką zrobiłeś w całym tygodniu. Kawa bowiem jest najlepszym przyjacielem człowieka. W pracy, w domu i na wakacjach. A propos wakacji…

Spędzane poza granicami naszego pięknego kraju wczasy są świetną okazją żeby – przy okazji wypoczynku – zapoznać się z odmianami kawy tak egzotycznymi, że nie śniliśmy o nich w naszych najbardziej fantastycznych snach. Kawy tak niesamowite, że do nas docierają o nich zaledwie strzępki informacji, niesione przez turystów którzy już dany region odwiedzili i czegoś tam niby spróbowali, ale do końca nie wiedzą czego. Czujesz się zaintrygowany? Udaj się zatem na wyprawę szlakiem najciekawszych kaw świata, która niechybnie sprawi, że zakupisz bilety lotnicze online do Indii i krajów afrykańskich.

Dlaczego akurat tam? Ponieważ to tam znajdują się najciekawsze spośród wszystkich odmian kawy. Kawy o smaku niezwykle odmiennym od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni przez zmielony i zapuszkowany produkt, sprzedawany przez polskich czy niemieckich wytwórców. Wspomnimy tylko o jednym rodzaju, tak unikalnym, jak tylko można sobie wyobrazić dysponując ograniczonymi zdolnościami umysłowymi istoty ludzkiej. Otóż w Indiach od dawien dawna popularna – a przy okazji niezwykle droga, bo uważana za niezwykle wysublimowaną – jest kawa uprzednio nadtrawiona w kozim żołądku. Dzięki temu zabiegowi potrafi ona wydzielić z siebie niezwykły smak, którego nie mogą zaoferować żadne inne kawy z żadnego innego miejsca na Ziemi.

Co zatem zrobisz? Sprawdzisz, jak kursują najbliższe autokary do ojczyzn egzotycznych rodzajów kawy? A może pokusisz się na sprowadzenie ich z zagranicy do Polski? Tak czy inaczej, musisz liczyć się z dużym wydatkiem. Kawa bowiem, zwłaszcza dobra kawa, to bardzo drogi przyjaciel.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!