Katalogi stron

Wrz 6, 2007 przez

Reklama w internecie oparta jest przede wszystkim o stronę internetową firmy, więc taka strona musi być widoczna dla internautów. W pierwszej fazie istnienia internetu, kiedy stron www zaczęło powstawać coraz więcej, wymyślono internetowe katalogi stron grupujące znane adresy internetowe. Katalog internetowy to zbiór adresów www, pogrupowany tematycznie.

Im większe katalogi stron , tym bardziej rozbudowana stawała się struktura kategorii i podkategorii. Liczba stron zawartych w dobrym katalogu internetowym może sięgać setek tysięcy. Wbrew pozorom, pomimo tak wielkiej ilości stron, dość łatwo jest dotrzeć do właściwej podkategorii. Jest jeden warunek, żeby naszą stronę znaleźć poprzez katalog należy oczywiście najpierw ją tam wpisać. Podczas wpisywania strony do katalogu podajemy garść istotnych informacji, a przede wszystkim adres internetowy. Zgłoszenie strony firmowej zwykle jest aprobowane, ale niektóre katalogi odrzucają słabe wpisy lub nieistotne strony internetowe. Jeden katalog to dzisiaj za mało. Trzeba wpisać się do kilkudziesięciu albo kilkuset najważniejszych.

Dobre są katalogi tematyczne, chętnie odwiedzane przez internautów zainteresowanych dana tematyką. Katalogi tematyczne mają czasem większą odwiedzalność niż ogólne. Do pomocy w dużych katalogach mamy wbudowane wewnętrzne wyszukiwarki. Katalogi stron są ważne, ale czy tylko tam internauci szukają informacji? Odpowiedź na to pytanie nie jest specjalnie trudna, ani odkrywcza – w wyszukiwarkach. Wyszukiwarki i promocja stron www w internecie będą tematem kolejnego artykułu z tego cyklu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!