Kamień naturalny

Cze 14, 2008 przez

Kamień naturalny wykorzystywany jest przy ralizowaniu różnych inwestycji budowlanych. Kamień sprowadzany bywa w blokach, następnie cięty jest trakiem na odpowiedniej grubości płyty. Potem wycina się odpowiednie elementy, szlifuje i frezuje. Wykorzystywane bywają elementy bezpośednio po traku, szlifowane, polerowane, płomieniowane, groszkowane czy łupane. Z kamienia naturalnego bywają również wykonywane kamienne blaty.
K.R.W. STONE-ART spółka z o.o. wyspecjalizowała się w obróbce kamienia naturalnego dla nowej i starej architektury. Firma produkuje kamień na fasady, posadzki, parapety czy schody. Zajmuje się także produkcją, montażem oraz konserwacją zabytków. K.R.W. STONE-ART posiada w swojej ofercie świetnej jakości piaskowce, granity, marmury oraz trawertyn. Firma posiada bogate doświadczenie w realizacji zamówień zarówno w kraju jak i za granicą.
Kamienne blaty to już nie tylko luksusowy kaprys bogatych ludzi budujących lub remontujących swoje kuchnie. To po prostu standard w luksusowych domach i mieszkaniach budowanych obecnie w naszym kraju. Jest to inwestycja, która jest nie tylko odpowiednia ze względów estetycznych ale także opłacalna ponieważ blaty kamienne są znacznie trwalsze od ich drewnianych odpowiedników.
Elewacje są to zewnętrzne powierzchnie ściany budowli ze wszystkimi znajdującymi się na nich elementami. Nazywane bywają licem budynku. Elewacje, w zależności od położenia określa się: zgodnie z położeniem do np. ulicy: frontowa, tylna, boczna, ogrodowa (dla budynków z przylegającym ogrodem).
Szczególnym przypadkiem elewacji jest jej strona od ulicy lub też ogólnie od wejścia, szczególnie gdy jest bogato zdobiona. Nosi wtedy nazwę fasady.
Mianem elewacji określa się też w rysunku architektoniczno-budowlanym przedstawiony w skali widok budynku.
Kamień naturalny od tysięcy lat jest wykorzystywany w budownictwie. Obecnie kiedy elektronika i technika wkraczają w strukturę domów, surowce naturalne w tym kamień równoważą ich wpływ. Kamień ponownie staje się najszlachetniejszym i najbardziej monumentalnym materiałem wykorzystywanym w budowaniu naszych domów i tworzeniu naszych ogrodów. W kontakcie ze szkłem, aluminium i betonem tworzy on pełną gamę współczesnych tworzyw.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!