Jakim sposobem działa kalkulator ubezpieczeniowy?

Sty 5, 2011 przez

Kalkulator OC jest nowoczesnym narzędziem, które dostępne jest wyłącznie w internecie, które pozwala na oszacowanie wysokości składki za ubezpieczenia komunikacyjne. Można znaleźć różne rodzaje kalkulatorów OC, różniących się z reguły wyglądem, ewentualnie liczbą kroków do pokonania przez użytkownika, odmiennością pobieranych danych oraz liczbą ofert w ostatniej części kalkulacji, jaką jest tabela z wynikami.
Kalkulator OC stworzony jest z reguły z formularza podzielonego na 3 do 5 etapów, który klient uzupełnia wpisując prawdziwe dane właściciela pojazdu i dane samochodu. Kluczowym jest, aby te dane były faktyczne i zgodne z dokumentami, gdyż mają one decydujący wpływ na ukształtowanie finalnej składki za ubezpieczenia AC i OC. Po przejściu przez wszystkie kroki formularza klient uzyskuje listę cen oferowanych przez kilkanaście zakładów ubezpieczeniowych posortowanych od najtańszej do najdroższej. W dalszej kolejności klient może zamówić ubezpieczenie online lub zasięgnąć dodatkowej porady konsultanta. Kalkulatory OC są zakodowane w oparciu o taryfikatory ubezpieczycieli, dzięki czemu możemy być spokojni, że ceny za dane ubezpieczenia są faktyczne.
Kalkulator OC działa na podobnej zasadzie jak ubezpieczenia direct. Odmienne jest tylko to, że formularz ubezpieczenia direct – zawieranego przez internet, ukazuje nam cenę oferowaną tylko przez jednego ubezpieczyciela. Kalkulator OC pozwala na analizę nawet kilkunastu towarzystw, również stacjonarnych, prezentuje stawki za ubezpieczenia BENEFIA, ubezpieczenia PZM, InterRisk i wiele innych, nie tak znamienitych towarzystw.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!