Jakiej użyć spawarki?

Mar 16, 2008 przez

Spawarki to urządzenia, które spawają różnego rodzaju materiały przy korzystaniu z dodatkowego spoiwa, którym najczęściej jest elektroda. Wśród spawarek możemy wyróżnić między innymi spawarki transformatorowe, spawarki do plastiku, elektrodowe czy światłowodowe. W przypadku spawarki elektrycznej pomiędzy tworzywem a wspomnianą elektrodą dochodzi do łuku elektrycznego, na podstawie którego dochodzi do złączenia.
W związku z ciągłym rozwojem technologicznym, wciąż powstają nowe i udoskonalone produkty, które mają ułatwić człowiekowi życie. Zaczynało się od powozów, telefonu itd., teraz większość urządzeń technicznych jest tak powszechnych, że nie wywołuje większych emocji.
Wśród licznych udogodnień technicznych, jakie oferuje nam współcześnie nauka, znajdują się także spawarki. Spawarki służą do ręcznego lub automatycznego spawania, a więc łączenia metali oraz tworzyw sztucznych. Ze względu na różnorodne metody spawania, istnieją także różne rodzaje spawarek. Wśród technik spawania możemy wyróżnić między innymi spawanie laserowe, elektryczne czy gazowe. Podobnie wiele jest również pozycji spawania, wśród nich między innymi okapowa, naboczna, naścienna i z góry na dół.
W zależności od materiałów, które chcemy łączyć, potrzeba użyć w tym celu innych spawarek. I tak na przykład spawarka światłowodowa służy do łączenia włókien przewodu światłowodowego. Dawne spawarki światłowodowe były wyposażone w okular i dodatkowe obiektywy, by wspomóc ręczne ustawienie. W nowoczesnych spawarkach zaś wszelkie justowanie jest dokonywane w pełni automatycznie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!