Jaki serwer wybrać?

Sie 15, 2011 przez

Wszyscy ci, którzy zakładają swoją własną stronę internetowa w pewnym momencie stają przed dylematem, który dotyczy serwera, który powinni wybrać, aby ich strona internetowa mogła w ogóle działać. Dlatego właśnie tworze ten tekst, aby pomóc takim osobom wybrać solidny serwer. Z pewnością wybór nie jest łatwy szczególnie, że w Internecie nie brakuje ofert dotyczących serwerów różnego typu. Ceny są różne, wymagania także a co zrobić w momencie, kiedy ty nawet nie wiesz, na co zwracać uwagę podczas wybory serwera WWW.

Dlatego właśnie ja w tym momencie chciałabym ci przedstawić kilka zasad dotyczących serwerów. Nie każdy ma świadomość, że istnieje możliwość dokonania hostingu płatnego jak i tego darmowego. A jak już się dowiedzą o owej możliwości zazwyczaj mają wielki dylemat. No i nie dziwię się im, bo przecież jak jest możliwość wykorzystania darmowej przestrzeni dyskowej to, po co za to płacić? Jednak nie każdy wie o tym, że darmowe serwery często maja pewnego rodzaju ograniczenia, które mogą utrudniać pracę na stronie internetowej w stopniu znaczącym.

Jak już zdecydujesz się czy wybierasz serwer płatny czy darmowy musisz podjąć kroki w celu sprawdzenia sprawności sprzętu serwerowni. Dlatego w tym momencie chcę ci przedstawić kilka punktów, na które powinieneś zwrócić szczególna uwagę. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby właściciel serwera regularnie sprawdzał sprawność sprzętu jak i sprawność połączenia internetowego. Owe połączenie musi być szybkie i naprawdę sprawne, aby serwer był naprawdę opłacalny. Kolejnym krokiem jest to, aby właściciel miał aktualne oprogramowanie antywirusowe dla serwera.

Dzięki temu twoi klienci nie będą zagrożeni wirusami z twojej strony. Również ważne jest by właściciel serwera dla siebie zachował dane osób korzystających z zasobów serwerowi. Oczywiście jeszcze wiele innych rzeczy, które trzeba sprawdzić jednak te są najważniejsze. No i na nie musisz zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać naprawdę dobry serwer. Każdemu kto aktualnie poszukuje serwera życzę więc powodzenia!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!