Wybór odpowiedniego mieszkania – decyzja na całe życie

Wrz 23, 2013 przez

Przychodzi w naszym życiu taki moment, kiedy stajemy przed trudną decyzją o kupnie naszego wymarzonego mieszkania. Od tej decyzji będzie zależało bardzo wiele, między innymi nasza przyszłość- gdzie będziemy mieszkać, w jakim otoczeniu,jak daleko będziemy mieli do pracy, szkoły czy innych ważnych miejsc. Dlatego przed zakupem mieszkania należy wybrać, co stanowi dla nas priorytet, jakie są nasze zdolności finansowe itd. Wybór mieszkania to ważna decyzja, dlatego należy przeanalizować plusy i minusy każdej lokalizacji, o której myślimy.

Znalezienie odpowiedniego mieszkania dla siebie może wcale nie być aż tak łatwym zadaniem jak mogło by się to wydawać na pierwszy rzut oka. Szczególnie dotyczy to dużych miast, jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, gdzie zarówno rynek pierwotny jak i wtórny przesycone są wręcz ogłoszeniami dotyczącymi mieszkań na sprzedaż.

Jak zatem najwygodniej szukać mieszkania tak by znaleźć je w miarę szybko a w dodatku było ono ściśle dopasowane do naszych potrzeb i wymagań? Najprościej w tym celu skorzystać z jakiegoś portalu oferującego mieszkania na sprzedaż, który udostępnia zaawansowaną wyszukiwarkę nieruchomości. Jak już znajdziemy odpowiedni portal (a możemy to zrobić choćby wpisując w google.pl słowo kluczowe „oferty nieruchomości”) zabieramy się za skorzystania z oferowanej przez niego wyszukiwarki. Tutaj na początek wybieramy interesujące nas miasto, w którym chcemy czy to nabyć czy wynająć mieszkanie. Następnie do wyboru mamy między innymi takie parametry jak metraż, ilość pokojów, lokalizacja, czy piętro. To jednak jeszcze nie koniec opcji jakie możemy powybierać, dzięki czemu mamy pewność wynalezienia tylko tych mieszkań, które spełniają nasze oczekiwania. Możemy bowiem wybrać nawet takie parametry dodatkowe jak balkon, widna, garaż czy piwnica. Warto korzysta ze wszystkich oferowanych przez dany portal opcji wyszukiwania mieszkań, gdyż wówczas mamy pewność, że wyświetlą nam się tylko te oferty, które mogą nas zainteresować.

Jeśli interesują nas wyłącznie mieszkania z rynku pierwotnego, to równie dobrym pomysłem będzie odwiedzenie stron internetowych znanych w naszym mieście deweloperów i przejrzenie ich ofert sprzedaży nieruchomości. Na przykład na www.salwator.com.pl.

Duże miasta, jak Warszawa, Wrocław czy  Kraków, bardzo często mieszkania oferują w ogromnych ilościach, o bardzo zróżnicowanych parametrach. Przegrzebanie wszystkich ofert bez zaawansowanej wyszukiwarki było by okropnie czasochłonne i bez sensu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest poświęcenia kilku czy kilkunastu minut na rozpracowanie i skorzystanie z wyszukiwarki nieruchomości, która to zaoferuje nam odpowiednie parametry, a dzięki ich wyborowi mamy zdecydowanie pewność, że przejrzymy tylko te oferty mieszkań, które realnie mogą nas zainteresować.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!