Jak wybrać odpowiedniego producenta?

Maj 14, 2008 przez

W związku z faktem, iż rozpoczął się sezon ogrodowy, warto zastanowić się nad wyborem sprzętu do ogrodu. Poza sporą ilością niezbędnych narzędzi, powinniśmy zainwestować w kilka najpożyteczniejszych maszyn ogrodowych jak kosiarki, opryskiwacze, czy odkurzacze do liści. Musimy wiedzieć, że maszyny tego typu będą w stanie zaoszczędzić nam sporej ilości pracy, pod warunkiem, że dobrze przemyślimy wybór producenta. Rynek tego typu produktów jest szeroki, lecz możemy wyróżnić kilka czołowych firm, a przynajmniej tych najbardziej powszechnych. Warto rozejrzeć się po sprzęcie sąsiadów, robiąc wywiad na temat marek, satysfakcji z ich używania, czy też możliwych usterek.

Temat jest głęboki, a każda rada ma tu swoje znaczenie (weźmy pod uwagę wartość rady “z pierwszej ręki” w porównaniu z informacjami kryjącymi się w Internecie, nierzadko zamieszczanymi przez samych producentów). W podobnej sytuacji byłem u progu ubiegłego sezonu. Zwróciłem się więc z pytaniem do dwóch właścicieli ogrodów, bezpośrednio przylegających do mojego. Jeden z nich zdecydował się niedawno na całkiem spore zakupy, nabył mianowicie klilka maszyn firmy Solo, którą bardzo sobie chwalił. Sprzęt w rzeczywistości robił całkiem niezłe wrażenie, zwłaszcza, że jego ilość u tego pana była niemała. Jego armia mogła tu być najlepszą reklamą. Mimo wszystko postanowiłem trochę o nie wypytać. Sąsiad odpowiadał chętnie, okazało się, że jest w temacie od dłuższego czasu, gdyż tyle właśnie musiało minąć, aby zdecydował się na określonego producenta.

Artykuły, Internet, wszystko to sprawiło, że jego rekomendacje brzmiały dość wiarygodnie. Do drugiego sąsiada szedłem już nieco z formalności. Dużo młodszy i nie posiadający tak wielu urządzeń człowiek, zdecydował się na markę Makita. Ze swojego sprzętu był zadowolony, jednak na pierwszy rzut oka widoczny był fakt, iż nie wie o nim za dużo. Urządzenia nie były pierwszej nowości, jednak sam przyznał się, że większą część sezonu leżakują w zamknięciu. Większa część rozmowy zeszła na narzekanie na brak wolnego czasu. Wracając do domu uświadomiłem sobie jak dużą wagę ma tzw. marketing szeptany. Dopuszczam do myśli fakt, iż obaj ci producenci mogą wytwarzać tak samo dobre produkty, lecz dzięki radzie kompetentnego w temacie sąsiada wybrałem ostatecznie zakup kilku urządzeń Solo. Wiem też, że w razie jakiejkolwiek awarii pomoże mi raz jeszcze, udzielając potrzebnych informacji o znanym sobie modelu. Tak więc warto czasem spytać sąsiada.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Tagi

Podziel się!