Jak wybrać dobry telewizor do mieszkania?

Wrz 14, 2012 przez

Planując zakup nowego telewizora dobrym rozwiązaniem może się okazać wcześniejsze przejrzenie dokładnie różnego rodzaju serwisów poświęconych branży rtv, opinii na forach oraz komentarzy pod produktami znajdującymi się w sklepach internetowych.

Jak wiadomo nie można wszystkiego, co się czyta brać na serio, jednak po przejrzeniu wystarczająco dużej liczby komentarzy i opinii możemy mieć  nieco lepszy obraz na temat tego co jest lepszym rozwiązaniem do naszego mieszkania.

Jaki rozmiar telewizora wybrać

 

Przed wyborem telewizora powinniśmy dokładnie rozplanować jego miejsce w pokoju. Inny rozmiar telewizora będzie pasował do małego salonu, a inny do dużego. Do mniejszych pomieszczeń lepszym rozwiązaniem może się okazać mniejszy 32 calowy telewizor, dla pomieszczeń o powierzchni co najmniej 12-15 metrów kwadratowych możemy spokojnie zakupić telewizory o przekątnej 40 cali.

Jeżeli jednak posiadamy bardzo duży salon i co za tym idzie duży budżet to dobrym rozwiązaniem może być telewizor o rozmiarach 50 cali, a nawet większy. Powyżej pewnej wielkości oczywiście lepszym rozwiązaniem będzie dla nas projektor,

Jaki typ telewizora wybrać

Jeżeli chodzi o  typ telewizora to mamy do dyspozycji telewizory LED oraz telewizory 3D. Te drugie są w ostatnich miesiącach bardzo intensywnie reklamowane ze względu na duży nacisk producentów na wymianę posiadanych już przez niektórych telewizorów LED na takie właśnie telewizory 3D.

Telewizory LED do wyświetlania ekranu na swoim ekranie wykorzystują technologię, która opiera się  na wykorzystaniu diody led do podświetlania pikseli na matrycy. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie lepszego efektu, niż w przypadku tradycyjnych telewizorów LCD.

Przyszłość telewizorów

Oczywiście istnieją lepsze rozwiązania niż obecnie popularne telewizory LED. Coraz więcej producentów stara się posiadać w swojej ofercie telewizory wykorzystujące do wyświetlania obrazu technologię OLED, czy AMOLED. Są to stosunkowo nowe i drogie technologie, dlatego obecnie mają zastosowanie głównie w telefonach komórkowych i droższych telewizorach.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocenki: 0 (z 0 głosów)

Podobne

Podziel się!